"Solenia" - Rebel

Gry planszowe od Wydawnictwa Rebel zawsze mnie zaskakują tym, co oferują, ale także pięknym wykonaniem. Z "Solenią" nie było oczywiście inaczej. Również skradła moje serce.

Zacznijmy najpierw od składu zestawu. Mamy tutaj:
- figurkę ogromnego sterowca,
- 5 dwustronnych części planszy,
- 48 płytek zamówień,
- żetony złotych gwiazdek,
- 60 surowców po 15 w każdym rodzaj: drewno, pszenica, kamień i woda,
- dla każdego gracza po 16 kart sterowca i 1 planszetka gracza,
- 24 płytki usprawnień,
- kość,
- woreczki na elementy.

Jak widać, elementów mamy tutaj sporo, a więc i gra jest mocno urozmaicona. Nie brakuje również sporej ilości zasad, które trzeba zapamiętać.
Dużym plusem gry jest dwustronność planszetki. Możemy grać stroną letnią lub zimową, różnią się one tylko sposobem przyznawania bonusów.


W grę można grać w ilości 1-4 osoby. Fajną opcją jest wariant jednoosobowy, ponieważ możemy pograć sobie sami w chwilach nudy. Również jest to świetna zabawa dla dzieci. W tym zestawieniu gramy z wirtualnym przeciwnikiem.

W przypadku gry wieloosobowej gramy do 16 rund, czyli do momentu, aż wszyscy pozbędą się kart sterowca. W każdej z nich zawodnicy mają za zadanie oczywiście zagrywanie wyżej wspomnianych kart.

Cała rozgrywka w mojej opinii jest dość skomplikowana, mamy tutaj sporo elementów i zasad, które trzeba zapamiętać. "Solenia" jest grą bogatą. Z początku miałam problem z zapamiętaniem wszystkiego, bo przyznać trzeba, że jest dużo zasad, ale na szczęście instrukcja jest prosto napisana i po przeczytaniu jej dwukrotnie załapałam większość, chociaż i tak musiałam zerkać do niej podczas rozgrywki.

Przyznać trzeba, że gra jest wizualnie świetnie wykonana i prezentuje się bardzo ładnie Każdy element jest dopracowany i robi wrażenie. Zarówno karty, planszetki jak i drewniane surowce są dobrze zrobione, co warto docenić.

"Solenia" to świetna gra, która zapewnia sporo rozrywki. Możemy grać w nią samemu lub ze znajomymi czy też rodziną. Dobrą zabawą przy niej będzie miał każdy, bez względu na wiek. Podczas grania spędza się przy niej miło czas i zdecydowanie nie nudzi się szybko. Jest to pozycja, po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Ja bawiłam się przy niej świetnie.Ocena: 8/10

Za grę dziękuję wydawnictwu Rebel.


Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz