"W oceanie" - Kimberly Faria, Robyn Newton, Amy Oliver, Nicola Friggens

"W oceanie" to kolejna świetna książeczka z serii "Akademia mądrego dziecka". Miałam przyjemność poznać już "W Arktyce", która zdecydowanie mi się spodobała i przypadła do gustu. Przy tej również tak było, a nawet bardziej przypadła mi do gustu niż ta pierwsza.

Książeczka obrazuje nam życie, które tętni w oceanie. Dziecko stopniowo poznaje, co dzieje się na każdej jego warstwie, zaczynając od plaży. Dowiaduje się chociażby tego, że podczas przypływów baseny skalne wypełniają się wodą morską i każde miniśrodowisko jest siedliskiem wielu istnień.

Autorzy pokazują, co dzieje się na plaży, w rafie koralowej, w przybrzeżnych wodach, w głębszych częściach wody czy też w otwartym oceanie. Jest tutaj również wiele ciekawostek, o których nawet ja nie miałam pojęcia. Zdecydowanie jest to wartościowy element książeczki, który uczy dzieci informacji o świecie.

Podczas czytania dziecko poznaje wiele stworzeń, zaczynając od ostrygojad, a kończąc na delfinach. Mamy tutaj styczność z ogromną ilością zwierząt, które powinien znać każdy maluch. Taka wiedza jest bardzo przydatna, rozwija umysł i jednocześnie pozwala poznać świat z oceanu. 


Świetnym elementem są przezroczyste okienka, które łączą w całość książeczkę. Przez okienka widzimy skrawki każdej ze stron i gdy je przewracamy, to znikają nam po kolei elementy. W tym przypadku zagłębiamy się coraz dalej w świat oceanu. Jest to fajna, wizualna sprawa, która wyróżnia tę książeczkę od wielu innych. Przygotujcie się jednak na to, że będziecie musieli przecierać te okienka, ponieważ odbijają się na nich dziecięce paluszki.

Na uznanie zasługują również przepiękne ilustracje autorstwa Emily Dove. Uważam, że są naprawdę świetnie wykonane i idealnie uzupełniają całość. Nie brakuje tutaj również bardzo ładnych barw, które cieszą oko. Całe wykonanie dobrze oddaje ocean i życie, jakie tam się toczy. 

"W oceanie" to niesamowicie wykonana książeczka, która jest wartościowa i godna poznania. Każde dziecko powinno ją otrzymać od swoich rodziców, aby mogło zaznajomić się z wieloma istnieniami oraz poznało świat, z którym nie ma styczności na co dzień. 

Ocena 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Egmont.
Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz