"Nagaraja" - Rebel

"Nagaraja" jest grą, która świetnie się zapowiadała i oczywiście musiałam ją poznać. Głównym
celem rozgrywki jest poruszanie się po własnej planszy świątyni i umieszczanie relikwii wokół niej, aby zdobywać punkty zwycięstwa.

W skład gry wchodzi niewiele elementów, a mianowicie:
- 6 świętych relikwii,
- kolumny przeznaczenia,
- 3 przeklęte relikwie,
- karty,
- nagi,
- plansze.

Każdy z graczy ma za zadanie, tak jak wcześniej wspomniałam, zdobywać punkty zwycięstwa. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy zdobędzie 25 punktów. Uważajcie jednak, bowiem jeśli podczas gry traficie na trzy przeklęte relikwie, automatycznie przegrywacie.

Niesamowicie podoba mi się to, że gra jest dynamiczna, a rozgrywka w każdej chwili może przybrać inny tor. Bardzo mi się podoba, że mamy tutaj do czynienia z taką zmiennością, bo dzięki temu gra jest bardzo ciekawa.Rozgrywka dzieli się na cztery fazy:
1. zew przeznaczenia,
2. konfrontację,
3. badanie świątyni,
4. nowe rozdanie.

Natomiast gra kończy się, gdy zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
- Jeden z graczy odkryje 3 przeklęte relikwie.
- Jeden z graczy zdobędzie 25 punktów i nie odkryje przy tym wszystkich trzech przeklętych relikwii).
- Jeśli nie zostanie spełniony żaden z powyższych elementów, wówczas wygrywa ten gracz, który zdobył najwięcej punktów zwycięstwa.

Świetnym urozmaiceniem gry są efekty amuletów i kart, które dają różne, że tak to ujmę przywileje i bonusy np. pozwalają dobrać kartę czy też zmuszają przeciwnika do rzucenia kolumnami ponownie. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie, ponieważ podczas gry jest dużo śmiechu i zaskoczeń.

Za duży plus uznaję również skonstruowanie instrukcji w prosty i jasny sposób, a także wykonanie jej w czterech językach. Takie rozwiązanie pozwala nam chociażby grać ze znajomymi zza granicy.

Oprawa graficzna nie do końca spodobała się mi, widziałam zdecydowanie lepsze, jednak gra mimo wszystko jest bardzo ciekawa i z pewnością warta poznania.

"Nagaraja" jest bardzo fajną grą, która idealnie sprawdza się podczas rodzinnych gier czy też spotkań ze znajomymi. Świetnie nada się również na prezent. Jej ogromną zaletą jest ciekawa rozgrywka, która jest dynamiczna i zaskakująca, a także to, że zdecydowanie jest oryginalna. Osobiście jestem zadowolona z poznania tej planszówki, a Was zachęcam do sięgnięcia po nią.

Ocena: 8/10

Za grę dziękuję wydawnictwu Rebel.


Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz