"Opowieść wigilijna" - Charles Dickens

"Opowieść wigilijną" większość już zna czy to z ekranizacji, czy też z formy papierowej. Niemniej jednak ta historia jest tak wartościowa, że warto do niej wrócić i sobie ją odświeżyć. Tym razem wydawnictwo Wilga wydało nową, odświeżoną książkę z tą właśnie historią.

Magia świąt jest niesamowita, a "Opowieść wigilijna" pokazuje, że w ten wyjątkowy czas może wydarzyć się wszystko. Scrooge jest dowodem na to, że każdy człowiek może się zmienić, nawet ten najbardziej zepsuty.

Ebenezer jest bardzo złym człowiekiem, zepsutym do granic możliwości. Jego bezduszność, bycie skąpym i samolubnym są szokujące, bowiem takich ludzi nie spotyka się często. Scrooge całe dnie liczy pieniądze i oszczędza nawet na węglu do kominka. Ten mężczyzna nie ma serca i ani grama dobroci.

"Opowieść wigilijna" jest klasykiem, którego należy poznać. Jest to bardzo dobrze napisana książka, z której płynie wiele morałów. Nie brakuje w niej obrazu pięknej magii świąt, dobroci i miłości. Sama historia Scrooga jest bardzo interesująca i podoba mi się, że chociaż jest to bajkowa opowieść, to jednak jest tak wykonana, że czerpie się z niej wiele mądrości i dobrego.

Niesamowite jest to, jak bardzo aktualna jest ta powieść. Pomimo tego, że została dawno temu napisana, to jednak co roku przypominamy sobie o niej, a ona z biegiem lat i pomimo zmian w świecie jest "na czasie".

Powieść, którą napisał Charles Dickenjest historią niesamowitą i niebanalną, którą powinno poznać każde dziecko, a także dorosły. Jest w niej ogrom przesłań, pokazuje co jest ważne, wywołuje nieoczekiwane emocje i z całą pewnością zapada w pamięć. Przeczytanie tej książki jest niezwykłą i niezapomnianą podróżą.

"Opowieść wigilijna" jest świetną książkę idealną na zbliżający się czas. Zachęcam więc Was do jej poznania czy też odświeżenia sobie, bo naprawdę warto to zrobić. Jest to pozycja godna uwagi.


Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytanie dziękuję bardzo Wydawnictwo Wilga,

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Muszę w końcu przeczytać tę książkę. Jasne, widziałam wiele retellingów, ale jakoś nie miałam okazji, aby przeczytać oryginał.

    OdpowiedzUsuń