‘’Smart Sexy. Kalendarz 2020” – Karolina Cwalina-Stępniak


Zdecydowanie nie wierzę w powiedzenie ,,Nowy rok, nowa ja” i raczej jestem do niego sceptycznie nastawiona. Staram się nie robić żadnych konkretnych postanowień noworocznych, bo one mnie raczej demotywują niż sprawiają, że zaczynam działać. Wszystko wychodzi w praniu, ale od kilku lat zaczęłam używać kalendarzy. To sprawiło, że przestałam zapominać o wielu sprawach i mam większą kontrolę nad swoim czasem. Taka zmiana zdecydowanie zadziałała na moją korzyść i cieszę się, że co roku mogę przeglądać strony wydawnictw, aby szukać pozycji, z którą spędzę cały rok.

Na pewno spodobał mi się wygląd tego kalendarza. Jest on kobiecy, delikatny i od razu przyciągnął mój wzrok. Oczywiście wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą o moim uwielbieniu do koloru czarnego, ale tym razem dałam się urzec pastelowej barwie, która świetnie komponowała się ze złotymi elementami. Myślę, że nie jedna kobieta będzie zachwycona takim połączeniem kolorystycznym.

Wizualna strona jest oczywiście ważna, bo kalendarz to nasza wizytówka, ale też sami musimy się z nim dobrze czuć i chętnie po niego sięgać. Jego wykonanie także jest rewelacyjne, bo twarda oprawa z pewnością sprawi, że kalendarz zdecydowanie dłużej będzie się prezentował korzystnie. Dodatkowo warto wspomnieć, że jego format jest standardowy, czyli A5.

Kalendarz stworzyła osoba, która działa na instagramie, ale szczerze mogę powiedzieć, że nie mam pojęcia, kim jest autorka. Oczywiście w środku znalazłam linki do jej profili, więc zajrzałam z ciekawości. Jednak to wszystko nie ma znaczenia, bo mnie bardziej interesował sam kalendarz, który prezentował się świetnie i było mi obojętne, kto jest jego autorem. Jednak cieszę się, że ma on jakiś motyw przewodni.


Na samym początku znajdziemy cały kalendarz na 2020 i 2021, co jest fajne, bo może być dla niektórych pomocne. Następnie pojawia się kilka stron z dniami poszczególnych miesięcy, a tam trochę miejsca na zapiski, na przykład urodzin lub ważnych wydarzeń. Oczywiście znajdziemy również miejsce do opisania swoich celów, co jest aktualnie dość popularne w wszelkiego rodzaju kalendarzach oraz planerach.

Każdy miesiąc rozpoczyna się tak samo. Strona z jego nazwą jest podobna do okładki, utrzymana w tym samym stylu, klimacie i kolorystyce, co jest zdecydowanie zaletą. Jest to proste, minimalistyczne i przyjemne dla oka. Pojawia się tam również cytat motywujący.

Bałam się, że kalendarz ten będzie zapełniony jakimiś radami albo paplaniną motywującą, która raczej niewiele wniesie w życie posiadacza tej pozycji. Na szczęście tekstów od autorki jest stosunkowo mało, są krótkie i ciekawe. Mi się to podoba, bo w końcu nie jest to książka, a kalendarz, który przede wszystkim ma spełniać swoje funkcje.

Niestety mam lekko mieszane uczucia co do innej kwestii. Po prostu uważam, że w poszczególnych dniach tygodnia jest za mało miejsca na zapiski. Niestety ten problem już przerabiałam w tym roku i obiecałam sobie, że tym razem lepiej wybiorę kalendarz, bo musi on być dla mnie przydatny. W tym przypadku wygląda to tak, ze po lewej stronie jest rozpisany cały tydzień, a po prawej jest cała strona na notatki. Więc jest dużo miejsca, a jednocześnie nie. Osobiście wolę jak na każdy dzień jest przynajmniej pół strony.

Kalendarz ten jest piękny wizualnie, dobrze wykonany i nie ma w nim nadmiaru informacji od autorki. Na mnie nie działają teksty motywacyjne i uważam, że zajmują one zbyt wiele miejsca, ale w tym przypadku ten problem jest nieobecny. Autorka potrafiła znaleźć bezpieczną granicę i dała coś od siebie, ale pamiętała, że tworzy kalendarz, a nie książkę czy poradnik. Szkoda tylko, że przy poszczególnych dniach tygodnia jest tak mało miejsca na zapiski. Jeszcze poważnie muszę się zastanowić, czy kalendarz ten będzie mi towarzyszył w trakcie roku, czy może zostanie sprezentowany jakiejś bliskiej osobie, która być może bardziej go doceni. Oczywiście jestem pewna, że znajdzie on swoich fanów, bo każdy ma inne wymagania, więc nie odradzam zakupu, ale też nie polecam bez wcześniejszego zastanowienia się nad naszymi potrzebami w tym temacie.Ocena: 7/10
Za możliwość zapoznania się z kalendarzem dziękuję Wydawnictwu Helion

Patrycja Bomba

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz