"Świąteczne listy od Feliksa" - Annette Langen, Constanza Droop

Miałam przyjemność poznać już Feliksa i jego przygody. Nie mogłam więc doczekać się kolejnego spotkania i kolejnych jego wypraw.

Seria o Feliksie jest moją ulubioną. Książeczki, które wydało Wydawnictwo Mamika są najlepsze wśród tych dedykowanych dzieciom. I nie chodzi tutaj tylko o treść bajek, ale o przepiękne, fantastyczne wydanie.

Na początku zacznijmy od historii, która oczywiście skupia się na Świętach. Dzieci wraz z Feliksem mają przyjemność poznać samego Świętego Mikołaja! Jest to naprawdę niesamowita przygoda, która przynosi najmłodszym czytelnikom ogrom radości. Feliks zabiera swoich czytelników w niesamowitą podróż do domu Mikołaja, Szwecji, a także przesyła w listach relacje z pierwszej ręki, przepisy i wiele, wiele innych ciekawostek i bardzo interesujących informacji.

Przyznać trzeba, że historia jest bardzo dobrze skonstruowana. Przede wszystkim język, jakim jest napisana, jest prosty i zrozumiały dla dzieci. Do tego sama historia jest bardzo ciekawa i dzieci na maksa wkręcają się w jej poznawanie, a gdy się kończy, pada pytanie "Czy dostaniemy kolejne książeczki o Feliksie?".

Bardzo fajnie przedstawiona jest  przyjaźń między Zosią, a jej pluszakiem Feliksem. Każde dziecko ma swojego pluszaka, którego uwielbia ponad wszystkie, a więc w pewnym stopniu utożsamia się z Zosią i pobudzą swoją wyobraźnię, wymyślając, że i jego przytulanka również potrafi podróżować.

 

Już przy recenzji "Listy od Feliksa" zachwycałam się wnętrzem, ilustracjami, listami, po prostu cudowną całością, bo naprawdę nie mogę oderwać oczu od wykonania. W książeczce "Świąteczne listy od Feliksa" znajdziecie przede wszystkim niesamowitą historię, ale także niesamowicie wykonane listy, które dziecko może wyjąć z kopert i przeczytać, co Feliks ma do przekazania. Wasze pociechy znajdą również wiele niespodzianek, takich jak np. zdjęcia Feliksa z podróży. Gwarantuję, że sprawi im to mnóstwo radości.

Ja jestem zachwycona po prostu tym, co dostałam. I nie tylko ja, bo najmłodsi mają frajdę z poznawania historii Feliksa. Widać z jak wielką starannością zostały wykonane książeczki. Przyznać trzeba, że wydawnictwo napracowało się i włożyło w wydanie ogrom pracy. Również autorzy zasługują na ogromne uznanie za pomysłowość.

Co mogę więcej dodać? Mogę Was jedynie zachęcić do kupienia książeczki dla swoich pociech, bo naprawdę warto! Nie mam wobec niej żadnych zastrzeżeń, jestem nią oczarowana tak jak i dzieci, które ją poznały. Znajdziecie tutaj wszystko, co powinna mieć dobra bajka, a mianowicie piękne i barwne ilustracje, ciekawą historię oraz wyjątkowe elementy, które urozmaicają całość i sprawiają, że książeczka jest wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju. Gorąco polecam!

Ocena: 10/10
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Mamika


Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz