"Zuzia na nartach" - Anna Potyra

Wyprawa z Zuzią w góry była niesamowitą przygodą. Po pierwsze klimat, który występuje w książce, jest
wspaniały. Czytając książeczkę, czujemy się tak, jakbyśmy to my tarzali się w śniegu czy też lepili bałwany. Bardzo lubię zimowy klimat i podoba mi się, że cały krajobraz bajki świetnie go odzwierciedla.

Czytając bajkę możemy poczuć się jak dziecko, jazda na saneczkach, bałwany, śnieg z gałązek, aż chciałoby się wrócić do dawnych czasów. Natomiast dla dzieci poznawanie tej historii to świetny sposób na poznanie śnieżnych zabaw.

Zuzia po raz pierwszy zjeżdżała na nartach, a jej entuzjazm i radość z tego jest tak ogromna, że aż zaraźliwa. Po poznaniu przygód dziewczynki humor poprawia się od razu. Bardzo lubię tak pozytywne osobowości, które jednocześnie uczą dzieci, jak cieszyć się z małych rzeczy.

Dzięki wyprawie na narty dzieci dowiadują się, że nic nie jest takie proste. jak się wydaje, a w życiu trzeba uczyć się wszystkiego od podstaw. Książeczka pokazuje również, że nie warto oceniać z góry innych osób, bo po dłuższym czasie ta osoba może wydawać się zupełnie inna.

Podczas czytania bajki poznajemy również  Wróżkę Łakomczuszkę i Wierciuszkę, które myślą, że Zuzia ma przy nogach drewniane deski oraz Pietruszkę, która objaśnia im, że to narty. Znajdziemy tutaj również Skrzata Klemensa, któremu nie podoba się, że po jego górze ludzie zjeżdżają na nartach, Fajnym elementem jest dołączenie dodatkowych, magicznych postaci do bajki, ponieważ w fajny i ciekawy sposób urozmaicają historię.

Ogromną zaletą książeczki są przepiękne ilustracje, które są ciepłe i wielobarwne. Przyznać trzeba, że świetnie urozmaicają całą bajkę i zachwycają oczy. Super jest również, że pomimo tego, iż bajka wchodzi w skład serii, to jednak nie jest z nią powiązana, prócz bohaterów, którzy występują w innych bajkach.

"Zuzia na nartach" to bardzo ciekawa bajka, którą zdecydowanie warto pokazać najmłodszym czytelnikom. Mamy tutaj fajną historię, która urozmaici wolny czas, a także przyniesie fantastyczną rozrywkę, przekaże trochę pozytywnych emocji i ważnych wartości życiowych. Ja z pewnością sięgnę po inne książeczki z przygodami Zuzi.

Ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Skrzat.

Natalia Zaczkiewicz

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz