"Biznes w świecie mobile" - Sylwia Żółkiewska, Małgorzata Rycharska, Noemi Gryczko

Aplikacje mobilne w obecnych czasach cieszą się ogromną popularnością. Wielu ludzi marzy o tym,
żeby stworzyć swoją, ale nie wiedzą jak to zrobić i od czego zacząć. Dlatego fajnie, że powstają książki na ten temat i jedną z nich jest właśnie "Biznes w świecie mobile".

Książka dzieli się na dziesięć rozdziałów:
1. Biznes w świecie mobile.
2. Magia mobilnego ekranu.
3. Poznaj swoich użytkowników.
4. Jak zaprojektować aplikację mobilną.
5. Sukces aplikacji i modele biznesowe.
6. Tworzenie aplikacji mobilnej.
7. Aplikacja bez programowania - metody i narzędzia.
8. Publikacja aplikacji.
9. Promocja aplikacji.
10. Koniec, czyli początek: zarządzanie produktami mobilnymi.

Przyznać trzeba, że dla osób, które interesują się tym tematem, książka sprawdzi się idealnie. Autorki poruszają bardzo ciekawe kwestie i analizują wiele spraw. Nie brakuje również ilustracji, które przedstawiają wiele rzeczy.

Podoba mi się, że mogłam znaleźć tutaj wiele ciekawostek np. prowizje pobierane przez Google czy AppStore. Fajna jest możliwość poznania kosztorysu wykonania aplikacji na IOS lub Androida, ich wady oraz zalety. Dzięki książce mogłam poznać wady i zalety aplikacji, responsywnych stron www czy też aplikacji hybryd.

Dużym plusem książki jest prosty język, który trafi do każdego. Autorki nie operują specjalistycznym i wyszukanym językiem, napisały swoją książkę w bardzo zrozumiały sposób. Książka jest idealna dla programisty, ale również osoby, które nie znają tematu odnajdą rozdziały dla siebie np. jak zrobić aplikację, nie mając umiejętności programistycznych.

Książka nie jest obszerna, jednak ciekawa i z pewnością zawiera w sobie wiele wartościowych informacji, przydatnych w tworzeniu aplikacji. Jestem zwykłym laikiem, który postanowił zgłębić wiedzę na temat aplikacji i zdecydowanie dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, a także odkryłam spory skrawek świata mobilnego. Dla osób zaczynających przygodę z aplikacjami, ta książka sprawdzi się bardzo dobrze.

Pozostaje mi więc jedynie polecić Wam tę książkę. Mnie zdecydowanie zainteresowała i mam nadzieję, że i Wam się spodoba, bo wydaje mi się, że naprawdę warto ją poznać i będzie świetna dla osób interesujących się tematem.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwo Poltext.

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz