"Dobble HP" - Rebel

Dobble poznałam pierwszy raz w życiu. Jako iż lubię Harry'ego Pottera, to akurat złożyło się tak, iż postanowiłam poznać Dobble właśnie w tej wersji.

Dobble to ponad 50 symboli na 55 kartach. Na każdej z nich znajduje się 8 symboli, w tym wyłącznie jeden odpowiadający dowolnej innej karcie. Gra opiera się na tym, iż każde dwie linie przecinają się ze sobą w dokładnie jednym punkcie.

Celem gry jest znalezienie symbolu łączącego obie karty i nazwanie go jako pierwszy gracz. Gra jest więc bardzo prosta, intuicyjna i nieskomplikowana. Dobble to seria mini gier, które bardzo szybko przebiegają. Zaletą jest możliwość grania w swoje ulubione wersje lub granie po kolei w każdą. Mamy więc wybór, który należy do nas.

Grę wygrywa ten, który wygra najwięcej mini rund. Możecie sobie rozegrać przed grą rundkę testową, która pomoże dokładnie zrozumieć o co chodzi w grze lub po prostu sprawdzi czy rozumiecie zasady.

Przyznać trzeba, że gra będzie niesamowita dla fanów Harry'ego Pottera, bowiem cała się na nim opiera. Mamy tutaj symbole np. Nagini, Krzywołapa, Syriusza Blacka, a więc trzeba znać dane postacie, przedmioty, zwierzęta, aby móc dobrze grać w grę.


Do wybory macie 5 rodzajów gier. A mianowicie:
- Wieża,
- Studnia,
- Parzy!
- Zatruty Podarunek,
- Trojaczki.

Mi osobiście każda z nich przypadła do gustu i lubię rozgrywać Dobble grając w różne rodzaje, aby zabawa mi się nie znudziła i żeby sobie urozmaicić rozgrywkę. Każda gra oczywiście ma inny cel, mamy tutaj zadania polegające na zdobyciu największej ilości kart czy też pozbyciu się swoich i posiadanie jak najmniejszej ilości.

Jako osoba, która lubi uniwersum Harry'ego Pottera, jestem oczarowana Dobblami, chociaż nie jest to gra, w którą często grywam, aby mi się nie znudziła za szybko. Niemniej jednak całe wykonanie i rozgrywki są naprawdę świetne. Bardzo podoba mi się zilustrowanie gry, które jest barwne i przyjemne dla oka, pomimo tego, iż obrazki znajdują się na białych okrągłych kartach.

"Dobble HP" to świetna gra, którą gorąco polecam każdemu fanowi Harry'ego Pottera. Jestem pewna, że będziecie zadowoleni, gdy ją poznacie, a jeśli Wasza rodzina czy znajomi również lubią to uniwersum, to wspólna zabawa będzie wyśmienita.

Ocena: 8/10

Za grę dziękuję wydawnictwu Rebel.


Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: