"Magiczne dźwięki. Opowieści z lasu" - Stefania Leonardi Hartley, Federica Nuccio, Roberta Vottero

Interaktywne książeczki to najlepsze co powstało dla dzieci. Są to bowiem bajki, które bawią i uczą jednocześnie. Pozwalają rozwijać umiejętność czytania, rozumienia, a także słuchania i wykonywania zadań.

Tym razem postanowiłam sięgnąć po bajkę "Opowieści z lasu" i jestem bardzo miło zaskoczona. Pod tytułem skrywają się cztery różne bajki dla dzieci, a mianowicie:
- "Brzydkie kaczątko"
- "Wilk i jagniątko"
- "Muzykanci z Bremy"
- "Jeleń i jelonek".
Zdecydowanie są to bajki, które znają rodzice każdego dziecka, a przynajmniej powinni. Dzieci będą  z pewnością zachwycone, gdy je poznają, tym bardziej, że mamy tutaj dodatkowo dźwięki na kafelkach, które dziecko dopasowuje do bajki.

Myślę, że omawianie bajek, które zostały zawarte w książce nie ma sensu, bowiem wszyscy je znamy, skupmy się więc na wykonaniu całości.

Na uznanie zasługują przede wszystkim ilustracje, które możemy znaleźć wewnątrz książeczki, jak i na okładce. Wszystkie są wielobarwne, kolorowe, przyjemne dla oka. Bardzo miło czyta się bajkę z takimi ilustracjami. Przyznać również trzeba, że są idealnie dopasowane do historii, którą możemy poznać w książeczce.

Twarda oprawa jest ogromną zaletą bajki. Minusem jest jednak kiepskie przyklejenie panelu z dźwiękami. Moja paczka dotarła do mnie niestety z urwanym panelem i musiałam go przykleić, a przy dzieciach jednak różnie bywa.

"Opowieści z lasu" to bardzo fajna książeczka, z którą najmłodsi czytelnicy odbędą niesamowitą przygodę z dźwiękami i poznają kultowe bajki takich twórców jak Ezop, bracia Grimm, Fontaine i Andersen. Zdecydowanie warto kupić ją dla swoich dzieci. Jestem pewna, że będą zadowolone z poznania książeczki i z przyjemnością będą do niej wracać.

Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytanie dziękuję bardzo Wydawnictwo Wilga,

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz