"Na farmie" - KIMBERLEY FARIA, ROBYN NEWTON, AMY OLIVER

Kolejna świetna książeczka za mną. "Na farmie" jest zdecydowanie genialną edukacyjną bajką, która
pomimo niewielkiej ilości tekstu pozwoli dziecku zapoznać się z życiem na wsi.

Dzięki tej książeczce dzieci poznają zwierzęta żyjące na farmie, ale również kilka leśnych, które przebywają w ich okolicy np. lisa, konie, płomykówkę, kosa, owce wielorogą. Generalnie jeśli nastawiacie się na to, iż Wasze dzieci mają poznać informacje o zwierzętach, to ich tutaj nie znajdziecie. Książeczka nastawiona jest na prezentowanie zwierząt, a tekstu jest naprawdę niewiele, ewentualnie zdawkowe informacje w postaci "Zwierzęta chętnie jedzą świeżą i smaczną trawę.".

Świetnym elementem tej bajki są przezroczyste okienka, które łączą w całość książeczkę. Każde okienko powoli odsłania nam kolejną stronę, którą dziecko stopniowo poznaje. Jest to fajne urozmaicenie dla dzieci. Jest to fajna, wizualna sprawa, która wyróżnia tę książeczkę od wielu innych. Przygotujcie się jednak na to, że będziecie musieli przecierać te okienka, ponieważ odbijają się na nich dziecięce paluszki.

Ilustracje zwarte w książeczce są bardzo ładne i przyjemne dla oka, zdecydowanie miło patrzy się na nie, autorka Emily Dove spisała się na medal. Uważam, że idealnie dopełniają całość. Przedstawione zwierzęta nie odstraszają, przyjaźnie wyglądają, a więc dzieci z chęcią je poznają. Zdecydowanie zachęcają najmłodszych czytelników do sięgnięcia po tę książeczkę. Całe wykonanie świetnie oddaje klimat farmy. Dużym plusem jest również kartonikowe wykonanie książki, która jest twarda i trwała.

"Na farmie" to bardzo przyjemna książeczka, którą myślę, że warto poznać i pokazać swoim dzieciom. Nie jest to bajka idealna, osobiście wolę gdy jest w nich więcej tekstu, ale dla poznania zwierząt i wsi sprawdzi się bardzo dobrze. Raczej jest skierowana do młodszych odbiorców. 

Ocena 9/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Egmont.
Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz