"To moja bajka. Ratuje przyjaciół" - Georgiana Deutsch, Vicki Gausden

Czy Wasze dziecko marzy o tym, aby być bohaterem? Jeśli tak, to teraz może stać się nim!

Bajka, którą mam przyjemność Wam przedstawić pozwala zamienić się dziecku w bohatera książki, a mianowicie w wiewiórkę, która ratuje swoich przyjaciół z trudnej sytuacji, a mianowicie chroni ich przed leśnym potworem, a także pomaga zejść zajączkowi z drzewa.

Przedstawiona bajka jest niesamowicie ciekawa i bardzo fajnie odbierana przez dziecko, które jest jej bohaterem. W okienku należy wkleić imię dziecka za pomocą załączonych przyklejonych literek i wówczas Wasza córka czy syn stają się głównym bohaterem powieści.

Z takim sposobem przedstawienia bajki spotkałam się po raz pierwszy przy serii "To moja bajka" i przyznać muszę, że jest to naprawdę świetna książeczka. Dziecko ma mnóstwo frajdy podczas poznawania całej historii. Bajka zdecydowanie pobudza wyobraźnię najmłodszych.

Cała książeczka jest pięknie wykonana, mamy tutaj przede wszystkim świetną historię, a także śliczne ilustracje, wielobarwne i przyjemnie dla oka. Wszyscy przyjaciele wiewiórki, która ratuje ich z opresji są bardzo pozytywnymi postaciami, które wzbudzają sympatie, a także narysowane są odpowiednio i przyjemnie patrzy się na nie.

Według mnie bajka jest naprawdę świetna i warta poznania. Każdy rodzic powinien zaopatrzyć w nią swoją pociechę, bo przynosi dużo radości podczas czytania. Książeczka świetnie spełni również rolę edukacyjną, a mianowicie pozwoli dzieciom poznawać literki ze względu na wielkość tekstu czy też sprawi, że dziecko poprawi swoją umiejętność czytania.

Ocena: 9/10

Za możliwość przeczytanie dziękuję bardzo Wydawnictwo Wilga,

Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz