"Zanim cię zapomnę" - Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska

Święta już za nami i cały ich klimat również, jednak pomimo tego książka "Zanim cię zapomnę" jest
idealna do przeczytania w każdą porę, chociaż osadzona jest w grudniowej magii świąt.

W książce mamy przyjemność poznać Ninę Sobieraj, kobietę, która jest wielką gwiazdą polskiego filmu i teatru. Przyznać trzeba, że z charakteru również jest gwiazdeczką. I pomimo tego, iż jej czar powoli pryska, a sława przemija, ona nadal się nie zmienia i żyje w swojej bańce. Nina na święta trafia do Willi Posejdon, a tam poznaje Sonię, właścicielkę hotelu. Poznanie się obu bohaterek prowadzi do wielu wydarzeń i przełomowych momentów. Pomimo tego, iż są to różne kobiety, to jednak łączy je wiele.

Sięgając po tę książkę spodziewałam się, iż będzie to lekka i przyjemna lektura na święta, troszkę się jednak rozczarowałam. Od świątecznych książek oczekuję radości, magii świąt, a tutaj jednak mamy do czynienia z problemami, trudnymi tematami. Zdecydowanie coś innego od tego, czego chciałam od tej książki. Problemem dla mnie jest również cały klimat, nie czuję tej książki. Przyznać muszę, że jest po prostu średnia, a ja nie do końca potrafiłam się wczuć w nią, brakowało mi "tego czegoś". Myślę, że gdyby autorki w świąteczną powieść wrzuciły dużo radości, a nie problemy, to zdecydowanie byłoby lepiej.

Nie polubiłam również bohaterek powieści. Sonia była mi obojętna, jednak Nina irytowała mnie i to bardzo, nie lubię takich gwiazdeczek. Ludzie aroganccy i z przerośniętym ego to zły wzorzec na bohatera świątecznej opowieści.

"Zanim cię zapomnę" to książka, która nie jest zła, ale nie spełniła moich oczekiwań. Zdecydowanie liczyłam na coś innego i sądziłam, że zaoferuje mi więcej. Szkoda, bo bardzo lubię powieści w świątecznym klimacie, takie, które przynoszą uśmiech na twarzy. Tutaj jest zdecydowanie za dużo problemów i smutku. Książka jest dobra na inną porę roku niż wesołe i radosne święta.

Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję wydawnictwu W.A.B.

https://www.facebook.com/wydawnictwo.wab/


Natalia Zaczkiewicz
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: