"Super Pamięć" - Paulina Mechło i Roksana Kosmala

 Niezwykle ważne jest, aby od najmłodszych lat pielęgnować rozwój dziecka i dbać o jego edukację. Szkoła to nie wszystko i wielu przypadkach nie wystarcza, żeby całkowicie wydobyć potencjał młodzika. Na pomoc wyruszają książki i poradniki dla dzieci, które uczą je kreatywności, uzupełniają luki w nauce szkolnej, a także rozwijają konkretne umiejętności. Jedną z takich właśnie książek jest "Super Pamięć", którą chciałabym Wam przybliżyć.

 Już na starcie byłam zainteresowana tą książeczką dla mojego siostrzeńca, gdy tylko na nią spojrzałam. Okładka wydaje się bardzo interesująca i nastawiona na bardzo ważny szczegół w rozwoju dziecka. Mianowicie głównym celem tej książki jest rozwijanie pamięci u dziecka,  spostrzegawczości i koncentracji. To bardzo ważne, bo dzieci z reguły są bardzo ruchliwe, spontaniczne i mało skoncentrowane na nauce. Wiadomo, zabawa nowymi klockami Lego brzmi bardziej kusząco, niż nauka! Jednak skłamałabym mówiąc, że przy tej książce nie można się również dobrze bawić.

 Przyznam szczerze, że sama dzięki tej książce wiele się nauczyłam! Podczas wspólnego wypełniania poszczególnych zadań, również skupiałam się na poleceniach, i choć to książka dla dzieci, jednak mi samej nie zawsze było łatwo wszystko zapamiętać. Ten mini poradnik wymusza na użytkowniku silną koncentrację, którą można wyćwiczyć. Z każdym kolejnym ćwiczeniem szło nam coraz lepiej. W dodatku zadania są skonstruowane w taki sposób, że trudności są raczej jak sinusoida. Nagle trafi się coś łatwego, można rzec, dla odpoczynku i relaksu, a za moment trzeba silnie wytężyć wzrok i się skupić.

 Ważne jest także to, że zadania nie są nastawione na konkretną dziedzinę nauki, lecz znajdziemy tutaj pomieszanie języka polskiego z matematyką. Trochę liczenia, trochę sylab, geometrii, czytania, podkreślania i rysowania. Każdego dziecko znajdzie coś dla siebie. Przez całą podróż ćwiczeniową towarzyszy dziecku Pan Móżdżek, który przy każdym zadanku dopinguje. To bardzo uroczy dodatek. Książka jest naprawdę barwna, nie tylko jeśli chodzi o ćwiczenia, ale także samą wizualizację. Zestawienia kolorystyczne są bardzo udane i ciekawe. Przyjemnie dzięki temu pracuje się z książką. 

 Nie jest to też cieniutka książeczka na raz! O nie! Liczy sobie ponad sto stron, więc wystarcza spokojnie na wiele godzin wspólnej pracy z dzieckiem. Może ono oczywiście samodzielnie pracować, jednak razem zawsze jest zabawniej i możemy tym samym służyć dziecku niezbędną pomocą i wsparciem. Poza tym na końcu są odpowiedzi do zadań, które mogą służyć jako  wskazówka, bądź sprawdzenie siebie. Jedyny minus jaki dostrzegam, to fakt, że niekiedy przez kartkę prześwitywały odpowiedzi z poprzedniej strony, co psuło niekiedy całe zadanie i frajdę z odgadywaniem.

 Jestem bardzo zadowolona z tej książki, bo mój siostrzeniec zwykle jest bardzo niechętny do jakiejkolwiek pracy szkolnej, choć to bardzo bystry chłopiec! Był dość zdegustowany, gdy podarowałam mu tę książeczkę, ale gdy przystąpiliśmy wspólnie do pracy, od razu pojawił się na jego buzi uśmieszek i zadowolenie z siebie, gdy tak dobrze udawało mu się wypełniać zadania. Sprawiło mu to wiele radości, a to właśnie jemu najbardziej powinna podobać się ta pozycja! Dzięki niemu utwierdziłam się w przekonaniu, że ten twór jest godny polecenia i kusi, by zainwestować w kolejne książki autorek. 

Ocena: 9/10
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu - Sensus
Paulina M.

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz