"Rubinowy Książę" - Beata Worobiec

Fantastyka jest gatunkiem książek, który jest bardzo bliski memu sercu. Uwielbiam poznawać
ciekawie wykreowane światy i w każdej nowej książce szukam oryginalności, ponieważ fantastyka to w końcu twór wyobraźni, w którym nie powinno brakować kreatywności. Tym razem postanowiłam dać szansę polskiej autorce Beacie Worobiec, która wykreowała zdecydowanie coś fajnego i świeżego.

To co bardzo mi się spodobało, to przykuwanie uwagi do koloru oczu, który ma ogromną wagę w świecie wykreowanym przez autorkę. W "Rubinowym Księciu" bowiem oczy oznaczają przynależność do danej grupy społecznej. Fajnym pomysłem jest również wspomaganie swojej mocy za pomocą kamieni. Takiego pomysłu w książkach jeszcze nie spotkałam.

Zabawne jest przemieszanie nowoczesności z jej brakiem. Z jednej strony bohaterowie powieści znają watę cukrowa, a z drugiej nie mają nawet kanalizacji. W końcu są rzeczy ważne i ważniejsze. Ten aspekt nie do końca mi przypadł do gustu, jednak z drugiej strony sprawiał, że książka była jednak inna. Przerażającą sytuacją jest "produkcja" nowych członków społeczeństwa. W powieści taka produkcja odbywa się raz w miesiąca i to pod nadzorem Szmaragdowych Dziewic, brak tutaj miłości czy namiętności, po prostu robią swoją robotę.

Cieszę się, że książka nie opiera się na samej miłości, a skupia na ratowaniu duszy. Lubię czasami sięgnąć po powieści, które pomimo miłosnego wątku, skupiają się na innych ciekawych wydarzeniach. Przyznać trzeba, że fabuła jest bardzo ciekawa, a autorka ma głowę pełną pomysłów. Nie było momentu, w którym bym się nudziła, już od samego początku jesteśmy wrzucani w wir akcji, a zwroty są zaskakujące.

Podoba mi się również kreacja bohaterów powieści. Każdy z nich ma swój wyraźnie nakreślony charakter, nie są stworzeni na tak zwane "jedno kopyto". A połączenie naszych głównych bohaterów stanowi mieszankę wybuchową.

Autorka napisała książkę w bardzo lekki i przyjemny sposób. Powieść czyta się bardzo dobrze. Nie brakuje tutaj humoru, który doceniam, chociaż nie wszystkim może przypaść do gustu, bowiem czasami jest specyficzny. W ogólnym rozrachunku "Rubinowy Książę" to powieść zdecydowanie warta poznania. Fani fantastyki znajdą tutaj nietuzinkową historię, świetnie wykreowanych bohaterów i wartką akcję.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce.
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

3 komentarze: