"Ukryte ciała" - Caroline Kepnes

Ta książka jest dla tych, którzy znają już Joe Goldberga i jego perypetie. Historia opowiadana przez autorkę bazuje na tym, co działo się w pierwszej części. To właśnie tam nasz bohater kształtuje swoją nietypową osobowość i uwydatnia aurę tajemniczości. Cóż tym razem nam zafunduje? Czy w malowniczym i szalonym Los Angeles zacznie życie od nowa, odcinając się od mrocznej i dzikiej przeszłości, która łączy go z Guinevere Beck?

Kiedy przybywa do Hollywood, zostawiając za sobą wszystko, co go łączy z przeszłością (tak mu się przynajmniej wydaje) - ma zamiar stać się nowym człowiekiem. Miasto aniołów aż kipi od młodych ludzi pełnych werwy, nadziei na sukces i pragnących wiecznej zabawy. Joe jest inny, nie ma większych potrzeb, a jego jedynym spełnieniem byłoby znalezienie prawdziwej i odwzajemnionej miłości z dala od tego, co było kiedyś. Oprócz tego wyjeżdża w złości, oszukany przez ponowną niby-ukochaną Amy, którą pragnie odnaleźć i wymierzyć sprawiedliwość.

Podczas nieustannych poszukiwań oszukańczej Amy, która miała być #miłościąnacałeżycie - Joe ponownie się zakochuje. No tak, po takim bohaterze można się było tego spodziewać. Jednak tym razem jest inaczej. Love, bo tak ma na imię wybranka, zdaje się bardzo zabawna, urocza i wyraźnie nim zainteresowana i inna. O tak, Love zdecydowanie odbiega od tych partnerek, które miał nieszczęście wybierać. Tym razem ma być inaczej. Zależy mu na prawdziwej miłości, ale cienie przeszłości nie dają mu spokoju i za nim podążają. Jak Joe z tego wybrnie? Czy uda mu się ponownie oszukać los? Co się stanie, gdy Love odkryje prawdę o swoim nowym kochanku? Czy historia lubi się powtarzać?

Joe i jego perypetie są wciągające i fascynujące zarazem. To niesamowite jak bohater tłumaczy sobie, a raczej nam, czytelnikom, swój prywatny świat i pewne wydarzenia. Inaczej pojmuje rzeczywistość. Skrupulatnie ją analizuję, nie chcąc popełnić żadnych błędów, i żeby nie pozostawić niechcianych śladów. Jednak i tak się często myli, a niektóre błędy zmuszają go do podjęcia pochopnych decyzji. 

Ponownie możemy dokonać porównania serialu z książką, gdyż drugi sezon już dawno temu się ukazał. Nie będzie to niczym dziwnym, jeśli wspomnę, że serial odbiega dość mocno od pierwotnej formy. O ile pierwsza część serialu bazowała w dużej mierze na tekście z książki, tak tym razem pomysł mieli zgoła odmienny. I przyznam szczerze, że lepszy. Drugi sezon serialu był świetny, bardzo mnie urzekł. Końcówka zasugerowała, że może powstać również trzeci sezon, i kto wie? Książka zakończyła się zupełnie inaczej, choć to nie wklucza powstania trzeciej części. Jednak to serial zdecydowanie wygrał tę bitwę. 

Książka ta była bardzo ciekawa, choć napisana potocznym i bluźnierczym językiem. Wszystko do siebie pasowało, a klimat idealnie odzwierciedlał zachowania i myśli Joe.  Obie powieści wyróżniają się na rynku czytelniczym praktycznie wszystkim. Autorka przedstawiła nam oryginalną, zawiłą i emocjonalną huśtawkę nastrojów bohatera. W każdym z nas drzemie Joe, chcący na własną rękę bronić sprawiedliwości, jednocześnie pragnąc o spokoju z prawdziwą miłością. Czemu to jest takie trudne, a wręcz niemożliwe? Poznajcie Joe i jego historię, a przekonacie się sami!

Ocena: 7/10
Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu - WAB

Paulina Mocka

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

5 komentarze:

 1. Nie czytałam książek i za bardzo mnie do nich nie ciągnie. Oglądałam jednak serial, który całkiem mi się podobał i na pewno będę czekać na trzeci sezon :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam zamiar obejrzeć serial oraz przeczytać pierwszą część

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Czekają cię niezapomniane przygody i wrażenia :D

   Usuń
 3. Nie znam autorki. Może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń