‘’Ekipa. Crew. Tom 1” – Tijan Meyer


Do tej pory nie miałam okazji poznać twórczości tej autorki, ale sporo dobrego czytałam o jej książkach i widziałam, że mają również wysokie oceny. Postanowiłam, że dam jej szansę i niecierpliwie czekałam aż będę mogła zapoznać się z treścią ,,Ekipy”. Warto też wspomnieć, że raczej rzadko czytam powieści, których akcja toczy się w liceach, zwłaszcza tych amerykańskich, ponieważ to temat naprawdę oklepany i wyrosłam z takich historyjek. Mimo wszystko, raz na jakiś czas, mam ochotę, żeby przeczytać coś lżejszego i powrócić do nastoletnich czasów, gdy uwielbiałam tego typu książki.


Bren jest dziewczyną z jajami i wszyscy doskonale wiedzą o tym, że z nią nie ma żartów. Jest członkiem ekipy Wilków, która jest znana w całej szkole i nikt z nimi nie zadziera, nawet nauczyciele czują w pewnym sensie szacunek i zdają sobie sprawę, do czego zdolni są ci młodzi dorośli. Bren większość czasu spędza z Jordanem, Zellmanem i Crossem, którzy razem z nią tworzą ekipę. W szkole pojawia się Race, kuzyn byłego chłopaka Bren i to jest początek problemów Wilków, ale także innych ekip. Czy uda im się rozwiązać wszystkie nieporozumienia bez rozlewu krwi?

Bałam się, że książka ta rozczaruje mnie, chociaż miałam co do niej wielkie nadzieje. Nie oczekiwałam oczywiście wybitniej lektury, która wyróżnia się wśród innych, ale nie miałam ochoty czytać kolejnej powieści, która opiera się na wątkach erotycznych. Nie mam nic przeciwko takim scenom, ale nienawidzę, gdy cała fabuła związana jest tylko i wyłącznie z seksem. Jest to dla mnie niesmaczne i moim zdaniem, książka powinna wyróżniać się czymś innym, niż pikanteria. Ta powieść nie opiera tylko i wyłącznie na opisach ekscesów miłosnych, ale ma w sobie coś znacznie więcej i to bez wątpienia jest sporą zaletą.


Cała fabuła jest oparta w dużym stopniu na opisaniu tego, jak wyglądają ekipy i cieszę się, że autorka poświęciła temu sporo czasu, ponieważ jest to dość zawiłe. Z pewnością w oczach młodych osób, takie treści okażą się ciekawe, ale do mnie do to nie przemówiło. Nie przepadam za książkami, których akcja rozgrywa się w szkole, zwłaszcza w tych amerykańskich liceach. Być może istnieje tam taki podział wręcz klasowy, ale jest zbyt wiele takich powieści. Oczywiście patrząc bardziej obiektywnie, autorka naprawdę postarała się, aby fabuła była ciekawa, a jej pomysł nie jest zły. Wszystko zostało dokładnie przemyślane, jest to logiczne i na pewno spodoba się nie jednemu czytelnikowi.

Sama struktura ekip jest dość ciekawie skonstruowana i podobają mi się stopnie hierarchii, ale na tę kwestię patrzę trochę bardziej socjologicznie i nie chcę się nad tym rozwodzić zbyt wiele. Warto również wspomnieć o bohaterach i ich kreacji, bo są oni naprawdę ciekawi i naprawdę polubiłam Bren oraz Crossa, a także pozostałych członków ekipy. Z pewnością będę chciała sięgnąć po kontynuacje tej powieści, bo jestem ciekawa, jak autorka rozwinie niektóre wątki oraz jak je zakończy. Sporo zostało w tej powieści powiedziane, ale nie doczekałam się wyjaśnienia wielu wątków, więc liczę na to, że autorka po prostu zrobiła sobie bazę pod następną powieść.

Książka ta mile mnie zaskoczyła, bo autorka stworzyła lekką powieść dla młodzieży i zrobiła to bardzo umiejętnie. Fabuła jest naprawdę interesująca i cieszę się, że nie jest oparta tylko i wyłącznie na scenach erotycznych. Może i nie jestem wielką fanką samej idei dzielenia uczniów na ekipy i Normalnych, ale bez wątpienia całość jest doskonale przemyślana i opisana. Z pewnością będę chciała sięgnąć po kolejny tom, bo jestem ciekawa ciągu dalszego! Jeśli jeszcze nie znacie tej książki, a gustujecie w tego typu powieściach, to zachęcam do kupna!Ocena: 8/10
Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu

Patrycja

  Blogger Komentarze
  Facebook Komentarze

2 komentarze:

 1. Mam zamiar przeczytać jej książkę jakąś może to będzie ta :D

  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Tej historii od Tijan jeszcze nie czytałam, ale coś czuję, że może być równie udana co "Hate to love you", które pokochałam całym sercem :D

  Miłego wieczoru!
  https://niepoprawnarecenzentka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń