‘’Niedopasowani” – Samantha Young, Kristen Callihan

 


W biblioteczce mam naprawdę sporo powieści Samanthy Young i naprawdę jestem jej wielką fanką. Większość jej książek to raczej takie lekkie romanse, często bardziej dla młodzieży niż dla dorosłych kobiet, ale mimo wszystko, zawsze byłam zadowolona po przeczytaniu powieści tej autorki. Tym razem sięgnęłam po pozycję, którą napisała w duecie z Kristen Callihan, której kompletnie nie znam. Skusiłam się jednak, bo chyba nigdy nie czytałam niczego bardziej ,,pikantnego” od Samanthy Young.

Parker Brown jest piękną i delikatną kobietą, ale nie ma szczęścia w miłości. Poświęca się karierze i pragnie zdobyć stałą pracę w wymarzonej firmie, jednak nie jest to takie proste i wymaga od niej czegoś więcej niż doskonała wiedza. Sytuacja zmusza ją do wynajęcia chłopaka na niby. Po znalezieniu idealnego kandydata i umówieniu się z nim na pierwsze spotkanie, doświadcza ona szoku, ponieważ na miejscu pojawia się jego brat. Rhys nie jest wykształconym naukowcem, który posiada nienaganne maniery, ale idealnie sprawdza się jako zastępstwo Deana, chociaż wcale nie planował kariery jako ,,wynajęty narzeczony”. Układ z Parker okazuje się dla niego wielką szansą na ratowanie rodzinnego biznesu i nie ma zamiaru tak łatwo odpuścić, bo to nie w jego stylu. Czy uda im się oszukiwać wszystkich naokoło? Czy w pewnym momencie ich uczucia względem siebie zmienią się?

Opis fabuły raczej nie był piekielnie zachęcający, ale mimo wszystko, musiałam dać szansę tej powieści ze względu na jedną z ulubionych autorek. Z pewnością spodobała mi się kreacja bohaterów, ponieważ tego najbardziej się obawiałam. Już milion razy miałam okazję czytać o bogatej dziewczynie, bokserze, dziwnych układach i tak dalej. Dlatego bałam się, że autorki nie będą w stanie niczym mnie zaskoczyć.

Parker w tym duecie jest tą ,,bogatą”, której niczego nie brakuje i za pieniądze rodziców może kupić właściwie wszystko i wszystkich. To jednak tylko pozory, ponieważ bardzo szybko zobaczyłam, że ona wcale taka nie jest. Zdobyła wykształcenie i postanowiła samodzielnie zdobyć pracę marzeń, chociaż kosztowało ją to z pewnością wiele stresu i wyrzeczeń. Nie opiera się ona na rodzicach, jest wrażliwa, zadziorna, ale nie ma w niej nic sztucznego i wymuszonego. Parker jest po prostu naturalna, ma wady, a jej życie wcale nie jest usłane różami. Autorki postarały się, aby stworzyć bohaterów dość realistycznych, starały się unikać absurdalnych wątków i to mi się naprawdę spodobało. Rhys również zdobył moją sympatię, ponieważ na zasady, doskonale wie, czego chce od życia, walczy o marzenia i nie poddaje się tak łatwo. Potrafi jednak pokazać uczucia i wcale się tego nie boi, chociaż jest wielkim i groźnym facetem.

W książce tej naprawdę sporo się dzieje, ale fabuła na szczęście ma ręce i nogi. Jest sporo różnych wątków, dużo akcji i na szczęście autorki nie wypełniły połowy stron scenami łóżkowymi, co zawsze doprowadza mnie do szału. Całość jest naprawdę urozmaicona w przeróżne wydarzenia i to mi się podoba. Oczywiście sporo miejsca jest poświęcone również, aby opisać rodzące się uczucie między bohaterami i uważam, że autorki doskonale rozwinęły ten konkretny wątek. Ich więź pojawia się powoli, nie wpadają sobie w ramiona nagle, ale to proces powolny, jednak bardzo wyczerpujący emocjonalnie.

,,Niedopasowani”, to książka lekka, świetnie napisana i uważam, że ten duet autorek powinien więcej pisać razem. Nie zawiodłam się, ale jednocześnie nie znalazłam w tej książce nic nowego i unikatowego. Moja ocena jednak jest bardzo wysoka, ponieważ pozytywnie odebrałam tę powieść i chociaż nie jest ona wyjątkowa, to zaciekawia i czyta się ją bardzo szybko, przyjemnie i to jest jej największą zaletą.


Ocena: 8/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu BurdaPatrycja


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz