"Pokój 25 Apogeum" - Rebel

"Pokój 25 Apogeum" może być znany już dla wielu z Was z poprzednich gier z tej serii. Ja z serią mam

styczność po raz pierwszy i przyznać muszę, że gra do najłatwiejszych nie należy. Czy jesteście gotowi uwolnić się z sześcianu i pokonać śmiertelne pułapki?

Gra zawiera dość sporo elementów, w jej skład wchodzą:
- 47 kafelków pomieszczeń,
- 2 figurki robotów,
- dwustronna plansza:
* strona KOOPERACJA
* strona PODEJRZLIWOŚĆ
- 8 żetonów ról: 2 żetony strażników, 6 żetonów więźniów,
- 8 znaczników Sterowania,
- 4 żetony Zakaz wstępu,
- 2 znaczniki zamków,
- 2 żetony ukrycia,
- 58 kart Z.R.B. (Zautomatyzowanego Ruchu Budynku).

Ponadto do każdej postaci przynależy:
- figurka,
- 5 żetonów akcji,
- 1 znacznik przypomnienia,
- 1 znacznik kolejności,
- 1 karta postaci,
- 1 żeton adrenaliny.

               

               

Bardzo podobają mi się figurki dołączone do zestawu. Robią świetną robotę przy urozmaiceniu zawartości. Duży plus za to, iż mają kolory, dzięki którym łatwiej się gra i rozpoznaje konkretne postacie. Warto zaznaczyć, iż każda z postaci ma pewne umiejętności, które są kluczowe podczas rozgrywki. Jedni są specjalistami od programowania, zaś inni potrafią kopiować umiejętności postaci z sąsiednich kafelek.

To, co zauroczyło mnie w grze, to dynamiczna rozgrywka. Gra rozgrywa się bardzo szybko, a dzięki temu, gdy jeden z graczy przegra, nie musi czekać zbyt długo, aż pozostali skończą. Jest to ogromny plus, bo osobiście nie lubię czekać w nieskończoność, aż inny skończą rozgrywkę. 

Nie miałam przyjemności poznać poprzednich wersji gier, jednak postanowiłam rozeznać się w temacie i to, co wyróżnia to wydanie od innych, jest dodanie specjalnego żetonu Adrenaliny. Dzięki Adrenalinie, którą można wykorzystać tylko raz podczas gry, możemy wykonać dodatkową akcję w rundzie. 

Karty Z.N.B. oraz szaleństwa, to dla mnie największa frajda tej gry. Uwielbiam nimi grać, świetnie potrafią namieszać w grze i ją urozmaicić. Bardzo fajnie bawię się podczas utrudniania gry, dzięki temu rozgrywka jest nieprzewidywalna. 

                     Duży minus dla gry za kiepsko skonstruowane opakowanie. Niby są przegrody na figurki, żetony, jednak po zamknięciu pudełka trzeba obchodzić się z nim jak z jajkiem, bo inaczej zrobi się w środku armagedon i wszystko się pomiesza. Szkoda, że nie ma lepszego zabezpieczenia, dlatego osobiście polecam związać żetony gumkami czy też wsadzić w woreczki. 

Planszetka postaci z opisami pokoi jest dla mnie również minusem. Napisy na niej są małe, więc przy słabszym świetle nieźle można się umęczyć podczas próby przeczytania, a niestety bez ściągawki może być ciężko. Myślę, że lepiej by było zrobić np. dwie planszetki, na których by była większa czcionka i czytanie byłoby łatwiejsze. 

                       Gra jest bardzo ciekawa, jednak rozgrywka do najprostszych nie należy. Na samym początku miałam trudności w ogarnięciu wszystkich zasad, bo jednak instrukcja jest obszerna, ale po kilku grach szybko wszystko załapałam i grało się o wiele lepiej. 

Dużym plusem gry jest wcześniej wspomniana dynamiczna rozgrywka. Bardzo przyjemnie się gra w grę, w której dużo się dzieje. Z pewnością jest ciekawie, a rozgrywka jest nieprzewidywalna i może potoczyć się na różne strony. 

Ogólna ocena gry jest na duży plus, bardzo fajnie bawiłam się podczas grania. Duży minus za małą czcionkę przy ważnej planszetce, ale mimo tego niewielkiego mankamentu jest naprawdę super. Zdecydowanie polecam grę, warto ją poznać.

Ocena: 8/10

Za grę dziękuję wydawnictwu Rebel.


Natalia Zaczkiewicz


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz