‘’Pozerka” – J.Harrow

 

Miałam okazję poznać ,,Nieodpowiednią dziewczynę” tej autorki i nawet całkiem niedawno pisałam dla Was jej recenzję. Książka ta nie była idealna, ale na pewno stosunkowo ciekawa i intrygująca, więc uznałam, że warto dać szansę dopiero debiutującej pisarce. Bez wahania sięgnęłam po jej kolejną powieść, bo po prostu byłam ciekawa, czy zaskoczy mnie czymś nowym. Nie jestem wielką fanką takiej literatury, ale czasem mam ochotę na coś lżejszego i mniej zobowiązującego.

Magda jest kobietą, która obiecała sobie, że nie będzie angażować się w związki. Poprzednie rozczarowanie okazało się naprawdę ciężkie i za wszelką cenę chciała zachować dystans do mężczyzn. Jednak mimo wszystko, nie rezygnuje z randek i stawia na dobrą zabawę oraz korzyści majątkowe, jakie może osiągnąć ze spotkań z bogatymi mężczyznami. Magdzie odpowiada takie życie, ale do czasu, bo każdy pragnie miłości i spokojnej przyszłości. Czy kobiecie uda się zbudować relację z przystojnym brunetem, który nagle pojawi się w jej życiu?

Musze przyznać, że początek tej książki bardzo mocno mnie zaskoczył i nie było to pozytywne zaskoczenie. Autorka od razu zaznajamia nas z główną bohaterką i jej… marzeniami o większym biuście. Trochę mnie to zaszokowało, bo jednak sami musicie przyznać, że to lekko dziwny pomysł na rozpoczęcie książki. Od razu odniosłam wrażenie, że Magda jest pusta, lekkomyślna, nie myśli o przyszłości i zależy jej tylko na kasie oraz dobrej zabawie. Nie lubię takich bohaterów, ale nie chciałam się zniechęcać od początku, więc czytałam dalej.

Później trochę lepiej poznajemy Magdę i na szczęście autorka nie brnęła dalej w kreację ,,zimnej suki”. Z każdym rozdziałem obraz głównej bohaterki stawał się coraz bardziej przyjemny i aż miło był obserwować zmianę, jaka w niej zachodziła. Nie twierdzę, że popieram jej wybory, ale na pewno autorka ciekawie wymyśliła jej przeszłość i udało jej się wyjaśnić, dlaczego Magda aż tak bardzo dystansowała się od mężczyzn, których zaczęła traktować wręcz przedmiotowo.

Sama książka jest dość wciągająca, chociaż średnio napisana. Mam wrażenie, że autorka niektóre fragmenty pisała na kolanie i trochę mnie to zaskoczyło. Z pewnością ,,Pozerka” podobała mi się znacznie mniej niż pierwsza książka J. Harrow i naprawdę tego żałuję. Wiele mi w niej zabrakło, chociaż nie ukrywam, że całość przeczytałam z dość dużym zaciekawieniem, ale ostatecznie poczułam się rozczarowana i to dość mocno. Liczyłam na większe zaskoczenia, a dostałam raczej dość średnią telenowele, w której liczy się tylko zabawa w trudne związki.

Trudno mi jednoznacznie wyrazić opinię na temat tej książki, bo nie uważam jej za złą, ale nie jest też najlepsza. Liczyłam na coś znacznie lepszego, ponieważ opis tej powieści naprawdę mnie zaintrygował. Lubię czytać o skomplikowanych relacjach, ale też uważam, że bardzo trudno jest wykreować sytuacje, które okażą się wciągające i jednocześnie życiowe. Uważam, że autorka miała świetny pomysł, ale trochę pogubiła się podczas realizacji.

,,Pozerka”, to książka, której byłam niesamowicie ciekawa, ale ostatecznie mogę stwierdzić, że lekko się zawiodłam i oczekiwałam czegoś znacznie ciekawszego. Nie przepadam za kreacją głównej bohaterki, ponieważ z jednej skrajności przechodzi do kolejnej. Na początku jest zimna i wyrachowana, a później nagle odkrywa w sobie wrażliwą, delikatną i pragnącą rodziny kobietę, która postanawia zerwać ze swoim dotychczasowym życiem. To wypadło w moich oczach dość niewiarygodnie, ale całość nie jest taka zła, trochę się tam dzieje i czyta się to dość szybko.


Ocena: 6/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka


Patrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze: