‘’Wiem lepiej. Taktyczna gra quizowa”

 

Od zawsze lubię grać w gry, ale raczej sięgam po te karciane. Zachęca mnie w nich niewielka ilość elementów, zasad i poręczność. Czasem jednak mam ochotę na coś bardziej skomplikowanego i wymagającego ode mnie więcej zaangażowania oraz myślenia. Gry planszowe na pewno stanowią dobrą odskocznie od rzeczywistości i stanowią dobry dodatek podczas spotkań ze znajomymi. Nie jestem fanką oglądania filmów, spędzania czasu z nosem w telefonie i tak dalej. Do mnie przemawiają zdecydowanie bardziej rozrywki ambitniejsze.

Elementy gry:

- plansza główna

- cztery plansze drużyn

- dwadzieścia płytek kategorii

- osiem płytek wiem lepiej

- cztery płytki zamiana

- cztery pionki

- pudełko na karty z pytaniami

- sto pięćdziesiąt kart z pytaniami (w sumie 3000 pytań)

- woreczek

- instrukcja

Ostatnio naprawdę bardzo polubiłam grę w ,,Milionerów” i już nawet szukałam czegoś podobnego, ale wtedy trafiłam na propozycję zrecenzowania ,,Wiem lepiej”. Od razu zauważyłam, że jest to coś, co na pewno wpisze się w mój gust, bo zależało mi na produkcie zawierającym karty z wieloma pytaniami. Niestety ,,Milionerzy” mają ich dość niewiele i większość z nich znam już na pamięć, więc przyjemność z grania jest raczej niewielka.

,,Wiem lepiej” to gra na pewno solidnie wykonana. Pudełko jest grube, plansze sztywne i dobrze oklejona, więc całość na pewno długo zachowa dobry wygląd. Tak samo sprawa ma się z innymi elementami gry. Być może fajnie by było, gdyby same karty z pytaniami zostały wykonane z lepszej jakości kartek, ale to też znacznie zwiększyłoby ich objętość i ilość miejsca, które zajmowałyby w pudełku.

Zasady gry nie są skomplikowane, ale też ciekawie przemyślane. Gra nie polega tylko i wyłącznie na rzucaniu kostką i odpowiadaniu na pytania, ale jest w tym wszystkim także element urozmaicenia, jaki stanowią chociażby dołączone płytki. To bez wątpienia gra taktyczna, trzeba wykazać się sprytem, dobrym zrozumieniem zasad i oczywiście wiedzą na różne tematy. Podoba mi się to, że całość jest prosta, ale jednocześnie zachęcająca i sprawiająca, że gra wciąga, ale też chętnie się do niej wraca.

,,Wiem lepiej”, to gra, która nie nudzi po pierwszej lub dziesiątej rozgrywce. Warianty gry mogą być tak naprawdę różne, ale istotny jest fakt, że w środku znajdziemy aż 3000 pytań! Są one z różnych kategorii, ale też mają różny stopień trudności, co także jest ważne. Sama gra przeznaczona jest dla osób powyżej szesnastu lat, ale to nie oznacza, że w środku znajdują się nieodpowiednie treści. Jest to raczej związane z trudnością zagadnień poruszanych w pytaniach.

W środku pojawiają się pytania z następujących kategorii: architektura, człowiek, film, geografia, historia, języki, literatura, muzyka, natura, nauka, polityka, potrawy i napoje, projektowanie, społeczeństwo, sport, sztuka i teatr, świat biznesu, technologia i gry, telewizja i seriale oraz tradycje i wierzenia. Jest ich naprawdę wiele, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i rozgrywka będzie przyjemnością, a także możliwością wykazania się swoimi mocnymi stronami.

Kolejną zaletą jest to, że w rozgrywce udział może brać mało albo dużo osób. Dwie osoby to oczywiście minimum, ale jeśli jest nas więcej to można dzielić się na dwie, trzy lub cztery drużyny, w których może być jedna lub więcej graczy. To na pewno pozwala na znalezienie zajęcia dla większej grupy osób, więc taką grę można zabierać na imprezy i przeróżne spotkania towarzyskie.

Jeśli mam być szczera, to za mną dopiero kilka rozgrywek, ale pozwoliły mi one wyrobić sobie opinię na temat tej gry. Miałam okazję grać w niewielkiej grupie i zabawa była naprawdę wyśmienita, ale na pewno jeszcze nie raz zaproponuję znajomym oraz rodzinie spędzenie czasu z tym produktem. Bez wątpienia wszyscy będą się świetnie bawić.

,,Wiem więcej. Taktyczna gra quizowa”, to bez wątpienia produkt warty uwagi i cieszę się, że miałam okazję zrecenzować dla Was tę grę. Jest ona ciekawa, nie nudzi zbyt szybko i do zabawy możemy zaangażować naprawdę wiele osób. Jeśli szukacie gry idealnej na wieczory w gronie znajomych lub rodziny, to na pewno powinniście zainteresować się tą.


Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z grą dziękuję Rebel


Patrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz