‘’321 intrygujących faktów o zwierzętach” – Mathilda Masters

 

Świat przyrody ma naprawdę wiele tajemnic przed ludźmi i naszym zadaniem jest ich odkrywanie. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie braknie nam życia, aby poznać wszystkie istotne fakty, ale warto się starać, bo takie odkrycia dają niesamowicie wielką satysfakcję. Sama uwielbiam poznawać różne ciekawości na temat zwierząt, ponieważ są zaskakujące, a ja lubię wzbogacać swoją wiedzę!

Książka ta jest dość gruba, ale w końcu musi zmieścić w sobie całą masę ciekawostek, więc jej objętość nie była dla mnie zaskoczeniem. Książka ta bez wątpienia jest doskonale wykonana, okładka jest gruba i sztywna, strony również mają wysoką gramaturę. Dzięki temu całość bez wątpienia jest solidna, ale też dobrze wygląda. Książeczka ta jest spora, bo ma format A4, więc nie jest to pozycja mała i lekka, ale wnętrze wynagradza nam te wszystkie małe niedogodności.

Przeglądając wnętrze pomyślałam sobie, że książka ta wygląda po prostu jak encyklopedia. Zasugerował mi to układ tekstu czy chociażby ilustracje. Początkowo trochę byłam sceptycznie nastawiona do tej formy, bo jednak mam małą niechęć do takich książek. Tutaj jednak przestało mieć to znaczenie, gdy zaczęłam czytać i pomyślałam sobie, że przecież współczesna młodzież raczej nie używa klasycznej encyklopedii, tylko polega na Internecie.

W środku znajdziemy 321 ciekawostek o przeróżnych zwierzętach. Podoba mi się to, że fakty dotyczą zwierząt popularnych i znanych na szeroką skalę, ale też pojawia się sporo na temat całkiem dziwnych gatunków, o których pierwszy raz słyszałam. To na pewno pomaga wzbogacić wiedzę, którą można się chwalić w szkole czy wśród znajomych, bo bez wątpienia większość osób nie ma pojęcia o niektórych rzeczach.

Ciekawostki nie są rozpisane w sposób trudny i rozległy, a wręcz przeciwnie. Użyty język jest prosty, przyjemny i przystępny, a to sprawia, że z przyjemnością poznaje się coraz to nowsze fakty. Podoba mi się ta przystępność, bo tutaj nie chodziło o przekazanie informacji na temat danego zwierzątka, ale opisanie tego, dlaczego jest ono niezwykłe. To się udało doskonale i cieszę się, że całość jest zwięzła.

Prawda jest taka, że nawet osoba dorosła z zaciekawieniem przeczyta tę książkę. Sama doskonale się bawiłam i wierzę, że może ona posłużyć jako wspaniała pozycja do wspólnego spędzania czasu z rodziną, przyjaciółmi i tak dalej. Każdy może dowiedzieć się z niej coś nowego i zaskakującego, więc nie powiedziałabym, że obowiązują tu jakieś ograniczenia wiekowe.

Do każdego faktu dołączone jest również ilustracja przedstawiająca zwierzę lub konkretne jego elementy, które zasługują na uwagę w kontekście opisanych informacji. Są to na pewno świetne grafiki, ponieważ pozwalają się zaznajomić z gatunkami, których jeszcze nie mieliśmy okazji poznać lub po prostu nie mamy pojęcia, jak wyglądają. Mi się one podobały, bo stanowiły dobre dopełnienie tej książki.

Książce tej trzeba poświęcić dość sporo czasu, bo na pewno nie da się jej przeczytać na jednym tchu. Nie da się też przyswoić i zapamiętać zbyt wielu faktów, więc najlepiej sobie dawkować informacje i dłużej cieszyć z książki, dzięki której można naprawdę spędzić świetnie wiele godzin.

,,321 intrygujących faktów o zwierzętach”, to książka bez wątpienia warta uwagi i chociaż jest dedykowana młodszej młodzieży, nadaje się dla ludzi w każdym wieku. Sama dowiedziałam się z niej sporo ciekawych rzeczy i aż jestem w szoku, że tak bardzo się wciągnęłam. Całość jest kolorowa, wypełniona ilustracjami, prosto napisana i na pewno spodoba się miłośnikom przyrody.Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Nasza KsięgarniaPatrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz