Harry Potter: Hogwarts Battle – Obrona przed czarną magią

 Czy są tutaj osoby, które nigdy nie widziały Harry'ego Pottera? Myślę, że nie. I jestem przekonana, że
jest tutaj również wielu miłośników tego magicznego świata. Dlatego też mam dla Was wyśmienitą grę, jaką jest Harry Potter: Hogwarts Battle – Obrona przed czarną magią.


Skład gry:

- plansza maty treningowej

- karty domów

- 8 znaczników domów

- 24 karty początkowe

- 31 kart uroków

- 129 kart Hogwartu

- 5 znaczników ogłuszenia

- 30 żetonów

- instrukcja.Gra zrobiła na mnie dobre wrażenie jeszcze zanim zapoznałam się z instrukcją i zasadami. Pudełeczko jest niewielkie, dobrze wykonane, z solidnych materiałów. Ogromnym plusem gry jest to, że nie zawiera wielu elementów, więc świetnie nada się na zabranie w podróż. 

Kolejną ogromną zaletą jest instrukcja, która jest krótka, dobrze napisana, a więc wszystkie zasady powinny być jasne jeśli przeczytamy je w skupieniu. Dla mnie to kolejny duży plus, bo nie musze siedzieć i czytać kilka razy, żeby zrozumieć "jak to się je". Zdecydowanie jest pomocna i przydatna.

Wykonanie kart, znaczników, żetonów oraz opakowań na karty również zasługuje na uznanie. Są naprawdę pięknie zrobione i starannie wykonane. O wiele przyjemniej się gra, gdy gra jest tak fajnie zrobiona wizualnie. 

Szczerze przyznam, że pomimo tego, że gra jest bardzo prosta, to jednak się nie nudzi, co jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bo karcianki często szybko mnie nudzą. Pomimo tego, że nie ma tutaj wielu elementów, a to gra karciana, to jednak wymaga ogromnego zaangażowania umysłu, aby zwyciężyć bitwę na czary. 

Dużym plusem gry jest krótki czas rozgrywki, a więc jeśli mamy 30-60 minut wolnego czasu, możemy rozegrać magiczną bitwę. Podoba mi się również to, że jest przeznaczona dla dwóch osób, a więc świetnie nada się do grania z dzieckiem czy też partnerem, który tak jak Wy uwielbia Harry'ego Pottera.

Harry Potter: Hogwarts Battle – Obrona przed czarną magią to zdecydowanie świetna gra, w którą powinien zaopatrzyć się każdy miłośnik magicznego świata.    Mogę z ręką na sercu polecić tę grę, ponieważ jest bardzo ciekawa, wciągająca i przenosi nas w magiczny świat, który tak bardzo lubię. Bawiłam się wyśmienicie podczas grania w nią i z pewnością niejednokrotnie jeszcze do niej wrócę.
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz