Puzzle "Jesień w lesie" Ilustracja: Emilia Dziubak

Jesień to trudna pora roku. Szaro, buro, chłodno, deszczowo... Ogólnie mówiąc - nieprzyjemnie. Nie znam zbyt wielu ludzi, którzy lubią jesień, większość z nas chciałaby zamknąć oczy u kresu lata i
otworzyć je wczesną zimą. Cóż się dziwić, w większości o tej porze roku pogoda za oknem jest bardzo niesprzyjająca, ciężko wówczas dostrzec jakiekolwiek zalety jesieni.

Autorka tych puzzli postanowiła jednak, udowodnić naszym dzieciom, a zarazem także nam, że jesień nie musi być nudna, smutna i nijaka, a zwłaszcza w lesie, jesienią, dostrzec można rzeczy niezwykłe, trzeba tylko dobrze się przyglądać. Ja w tym roku bardziej, niż w latach poprzednich potrzebowałam czegoś, co zmieni moje nastawienie, potrzebowałam odrobiny poprawy humoru, jakichś pozytywów... Moje dziecko z kolei, jak niemal każdy rówieśnik jest bardzo ciekawe świata. Anielka kocha liście, ich różnorodność kształtów i kolorów, uwielbia zbierać kasztany, orzechy... Jest w niej dużo więcej radości i umiejętności dostrzegania piękna w rzeczach pozornie zwyczajnych, niż u większości ludzi. Kiedy pokazałam jej puzzle, od razu z radością wzięła się za układanie.

Układanie naturalnie odbywało się w duecie, moja pięciolatka nie poradziłaby sobie z puzzlami  samodzielnie. Mimo że kawałki układanki są dość spore, jest ich bardzo dużo - aż 88. Mało tego, są bardzo do siebie podobne. Kolorem dominującym jesienią w lesie, jest brąz, tak więc niełatwo było poszczególne elementy odróżnić, gdyż nie wyróżniały się one barwą.

Gdy już złożymy układankę, co zajmie nam niemało czasu, możemy się skupić na tym, co zostało pokazane. Dziecko może dostrzec różnorodne zwierzęta. Bardzo wiele gatunków ptaków, mnóstwo maleńkich mrówek, bobry, niedźwiedzia, rodzinkę dzików, pszczoły, czy sarenki. Prócz zwierząt mamy też kolorowe, różnokształtne liście, drzewa i choinki... Obowiązkowo jesienią w lesie muszą być też grzyby, tutaj z pewnością je odnajdziemy. Wśród mieszkańców lasu zauważyć można też leśniczego, czy chłopca. Szczegółów jest przeogromnie dużo! A możecie mi wierzyć, że z każdym układaniem obrazka, dostrzeżecie coś nowego, ilustracja jest tak bardzo szczegółowa, że nie sposób objąć wzrokiem wszystkiego za jednym zamachem.

Doskonałym uzupełnieniem do puzzli, będzie książka "Rok w lesie", którą Wam gorąco polecam, mamy kilka książek z tej serii i są świetną publikacją edukacyjną, rozwijającą umiejętności dziecka w niedostrzegalny przez nie sposób. Nauka przez zabawę, a to połączenie jest najlepszym, jakie znam. 

Puzzle jak zawsze wykonane w solidny sposób, wielkością 1:1. Jak wspomniałam wyżej, pudełko liczy ich 88. Ilustracja szczegółowa, staranna, naprawdę piękna i atrakcyjna dla dziecka. Za każdym razem tak samo urzeka mnie sposób zapakowania układanki, w szarym papierze puzzle prezentują się naprawdę efektownie. Wykonane z grubego, porządnego kartonu, sprawiają wrażenie odpornych na dziecięcą nieporadność. Gorąco Wam polecam, ja i moja córka jesteśmy zachwycone! 

Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z produktem, dziękuję Wydawnictwu Nasza KsięgarniaJulia

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz