"Świąteczne wypychanki. Dekoracje świąteczne"

Święta za miesiąc kochani, nie zmienia to jednak faktu, że w kalendarzu nadal jeszcze mamy listopad i niektórzy, a nawet znaczna większość naszego społeczeństwa, uważa, że to znacznie za wcześnie na świąteczną atmosferę w domu. Ja się z tym nie zgadzam absolutnie i dlatego postanowiłam, że w naszym domu celebrować święta będziemy już od początku grudnia. Cały ten tydzień przeznaczyłam na gruntowne porządki, a gdy dom już będzie błyszczał, wyjmę wszystkie moje cudne ozdoby i nowe dekoracje, a następnie z pomocą córeczki zrobię z naszego mieszkania świąteczny raj. Ten rok był, a raczej wciąż jest inny, cięższy, przygnębiający... Za to Boże Narodzenie to najcudowniejszy czas, dlaczego więc 
nie zacząć przeżywać tego wcześniej?


Dekoracji świątecznych mamy wokół bez liku, sklepy kuszą nimi od dawna. Gdzie się nie obrócimy, dosłownie wszędzie można kupić jakieś piękne, unikatowe, świąteczne cudo! Jednak, jeśli zagłębimy się w temat i będziemy chcieli przeżyć Boże Narodzenie tak prawdziwie, po chrześcijańsku dowiemy się, jakie dekoracje są absolutnie najważniejsze i co symbolizują. 

Jemioła być musi, obowiązkowo, ale czy potrafilibyście wytłumaczyć dziecku, po co? Adwentowy wieniec, dlaczego tak ważny? Wieniec adwentowy jest podobno jednym z pierwszych zwiastunów nadchodzących Świąt w domu, w końcu mieszczą się w nim świece, zapalane w każdą niedzielę grudnia, aż do Świąt. Anioły, światło, owoce, łakocie, zielone gałązki, jaką mają symbolikę, czy są tak ważne? No i moje ulubione łańcuchy choinkowe, nie miałam pojęcia, że mają za zadanie zbliżyć do siebie domowników. Nigdy nie byłam zwolenniczką łańcuchów, ale teraz obowiązkowo będą corocznie zdobić naszą choinkę. 


Przyznam się szczerze, że wielu tych symboli nie znałam, a przeczytałam o nich właśnie w tej książce ze świątecznymi wypychankami. Jeszcze zanim w ogóle zobaczyłam, jakie dekoracje przygotowało dla nas wydawnictwo, już byłam zauroczona... Koniecznie przed rozpoczęciem zabawy, przeczytajcie sobie znaczenie dekoracji. 


Jak wspomniałam wyżej, wypychanki mieszczą się w ciekawej, otwieranej od góry książce. Do ich złożenia, co ważne, nie potrzebujemy ani nożyczek, ani kleju. Wystarczą Wasze sprawne ręce i malusie rączki pomocników. W środku są do złożenia piękne aniołki, które wystarczy zawiesić na nitce, czy sznurku i ozdobić nimi choinkę. Po aniołkach czeka nas kolejna barwna tym razem i nietuzinkowa zawieszka choinkowa. Samą choinkę do złożenia też tu znajdziecie. Są jeszcze podobizny Mikołaja i jego przyjaciół, a także elementy łańcucha choinkowego, które można złożyć, połączyć i powiesić na drzewku świątecznym. Na końcu dla utrzymania klimatu, zamieszczono dwie kolędy, koniecznie pośpiewajcie je z dziećmi podczas zabawy. 


Uważam, że to naprawdę świetny, wartościowy produkt, nie pokazałam jeszcze córce, postanowiłam, że tę niezwyczajną książkę przyniesie jej Święty Mikołaj, a my jeszcze szóstego grudnia razem stworzymy te wyjątkowe dekoracje. Polecam przede wszystkim dla przedszkolaków, jeśli chcecie spędzić razem czas i spożytkować go w ciekawy sposób, gorąco polecam Świąteczne wypychanki, a także zachęcam, by zerknąć na inne wypychanki przygotowane dla nas przez Wydawnictwo!

Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z produktem dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa
Julia
    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Wydaje się uroczą książką i pomocnikiem w poznaniu pewnych symboli świąt :D

    OdpowiedzUsuń