"Szopka Bożonarodzeniowa"

Być może niektórym z Was wydaje się, że mamy do Świąt jeszcze sporo czasu, ale ja zamierzam Wam właśnie teraz uświadomić, że wcale tak nie jest! Został nam miesiąc! Najwyższy czas myśleć o prezentach, o ozdobach, o pierniczkach! O wszystkim, co świąteczne, klimatyczne, grudniowe, zimowe... Marzę o nieskończonych środkach finansowych, wtedy z chęcią rzuciłabym się w wir zakupów. Świątecznych i prezentowych naturalnie.Moi drodzy! Nie trzeba jednak nieskończonych środków finansowych, by mieć w domu świąteczny klimat, radość i wszystko, co potrzebne i magiczne! Chciałabym Wam dziś przedstawić genialną szopkę Bożonarodzeniową, którą dziecko wykona samodzielnie, no może z Waszą maleńką pomocą! W grudniu, bardziej, niż w pozostałych miesiącach roku, wszystko, co robimy wspólnie z naszym maluchem daje większą moc, frajdę, satysfakcję... 

Do wykonania takiej szopki niepotrzebne nam są ani nożyczki, ani klej, czy klejąca taśma. Projekt ten wymaga jedynie sprawnych palców dorosłych i małych dziecięcych rączek. Szablon, liczący wiele elementów mieści się w niemałej książce. Kiedy ją otworzymy, na początek przeczytać możemy historię opowiadającą o tym, jak doszło do tego, że właśnie w takiej skromnej stajence na świat przyszedł Jezus. Dobrze jest wprowadzić dziecko głębiej w temat, tak, by wiedziało, że robi coś ważnego. Na każdej stronie, do "wypchnięcia" są poszczególne elementy, niezbędne oczywiście w prawdziwej szopce. Są tam naturalnie Maryja, Józef, Trzej królowie, czy mały Jezusek. Każdy element jest wykonany starannie i z dbałością o najmniejsze, acz ważne szczegóły. Doskonale pokazane są nawet dary Trzech króli. Znajdziecie wewnątrz też zwierzęta, te które na pewno w szopce były, a także te, które były tam tylko przypuszczalnie.

Na każdej stronie umieszczono tematyczne ciekawostki, a na końcu, gdy wszystkie elementy do wypchnięcia umieścicie już w szopce, znajdziecie kolędy! Prawdziwe zwieńczenie całej zabawy. Jeśli samo tworzenie szopki nie wprawi Was jeszcze w klimat Świąt, to kolędy na pewno to zrobią! Dzięki temu, że przeczytacie tu tekst, przypomnicie sobie wszystkie słowa, a przy odrobinie zaangażowania, w internecie znajdziecie melodię. Wierzę jednak, że nie będzie to potrzebne, w końcu pewnych rzeczy się nie zapomina, no i nigdy nie jest zbyt wcześnie, by zaszczepić w dziecku miłość do kolęd i świątecznych piosenek.

"Szopka Bożonarodzeniowa" to naprawdę świetny produkt, urzekła mnie już w chwili rozpakowywania z kartonu. Na pierwszy rzut oka widać już, że zaprojektowano tę książeczkę z sercem i oddaniem. Sam pomysł umieszczenia elementów stajenki w książce, jest strzałem w dziesiątkę. Nawet, gdy wypchniemy już stamtąd wszystkie elementy, nadal zostanie nam wartościowe wnętrze. Krótka opowieść, ciekawostki i kolędy... Złożona stajenka pięknie ozdobi Wasz dom na Święta, ja widzę ją pod naszą choinką. Jestem też pewna, że posłuży nam jeszcze długo, nie tylko na ten jeden rok. Gorąco polecam.

Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z produktem, bardzo dziękuję Wydawnictwu Zielona SowaJulia

 

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. 23 year old Accounting Assistant IV Janaye Klagges, hailing from Brandon enjoys watching movies like The Private Life of a Cat and Watching movies. Took a trip to City of Potosí and drives a Ferrari 275 GTB Long ose Alloy. Przydatne zasoby

    OdpowiedzUsuń