"Zrozumieć social media" - Piotr Roguski

 W XXI wieku już nawet najmłodsi korzystają z mediów społecznościowych, choć by zalogować się na większości portali, trzeba mieć z pewnością ukończone więcej lat. Towarzyszą nam na każdym kroku, są wręcz niezbędne, jeśli prowadzimy własną działalność, tj. firmę, bloga, a także w zwykłym komunikowaniu się miedzy sobą. Ale czy wiemy o nich wszystko? 

Autor książki, Piotr Roguski, zawarł w swojej książce raczej wszystko, co może dotyczyć szeroko pojętych mediów. Od historii, powstania, rozwoju, po prawidłowe użytkowanie, kończąc na poradach. Lektura ta była bardzo pouczająca i edukacyjna. Nie znałam całej historii, tak dogłębnej i szczegółowej. Wiele porad mnie zaintrygowało, dlatego postanowiłam z nich skorzystać. Były też informacje, które są mi bardzo znane, dlatego pomijałam te rozdziały, bądź pobieżnie czytałam - przypomnienie nikomu nie zaszkodzi.

Zasadniczo była to przyjemna lektura. Jako, iż jest to poradnik dotyczący technologii internetowych, to zabrakło mi ilustracji. Sam suchy tekst czasami męczy i nudzi. Rozdziałów jest tutaj naprawdę wiele (11), a podrozdziałów jeszcze więcej! Ta ilość informacji trochę tłamsi i zarzuca na czytelnika zbyt dużo treści. Ilustracje mogłyby zobrazować dany wątek/problem albo rozbawić, przecież żyjemy w krainie płynącej memami ;). 

Okładka jest całkiem wymowna i raczej zrozumiałą dla każdego. Social media to miejsce, gdzie spotkać nas może wszystko. Warto się na to przygotować. A raczej siebie i bliskich.

Każdy z nas korzysta Internetu (inaczej nie czytalibyście tej recenzji), ale grunt to mądrze z niego korzystać! Miejmy świadomość, z czym się mierzymy i jakie mogą być konsekwencje z nieświadomego użytkowania. Pamiętajcie, lepiej jest wiedzieć, niż żyć w niewiedzy:). 

Ocena: 7/10

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu - Sensus

Paulina


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz