"Kosmoliski" - Marek Marcinowski

 Jestem ogromną fanką bajek, a zwłaszcza tych, które są pisane przez rodzimych autorów. Chętnie sięgam po książeczki dla dzieci, tym bardziej, że mam małą córeczkę i przed podaniem jej czegokolwiek w przyszłości, wolę wiedzieć, która bajka nie jest, że tak to łagodnie ujmę, brzydka. I z całą pewnością mogę stwierdzić, że "Kosmoliski" są świetną, przyjemną opowiastką dla maluchów. 

Przyznać muszę, że najbardziej lubię bajki, które nie tylko opowiadają jakąś ciekawą historyjkę, ale również uczą. Takie książeczki zyskują u mnie najwyższe noty i skradają moje serce. I serce moje skradły też "Kosmoliski". Jest to świetna podróż do kosmosu, która nie tylko bawi, ale także uczy. W bajce poznajemy Sarę i Krzysia, dzieciaczki, które zabierane są na wyprawę po układzie słonecznym. Na wycieczkę wyruszają razem z Kosmoliskami. I jest to świetna zabawa dla wszystkich, a dzieci dodatkowo uczą się o kosmosie, poznają ciekawostki na temat planet. 

Bajka jest bardzo pozytywna, a przede wszystkim mądra. I takie bajki są najlepsze, bo nie tylko edukuje ale także wzbogaca wolny czas najmłodszych. I z pewnością spodoba się każdemu małemu brzdącowi nie tylko z powodu świetnej historii, ale także dzięki przepięknym i przyjemnym dla oka ilustracjom. Widać, że autor postarał się podczas tworzenia bajki. Mamy tutaj niesamowite rysunku, a wielobarwne i ciepłe kolory sprawiają, że przyjemnie się je ogląda.

Uważam i jak najbardziej zachęcam Was do sprawdzenia tego, że książka jest naprawdę świetna. Dawno nie miałam tak fajnej opowieści w rękach. Jestem pewna, że Wasze dzieci będą zadowolone, gdy poznają "Kosmoliski". I gwarantuję Wam, że ta książeczka będzie świetnym prezentem np. na urodziny dla najmłodszych, a nawet dorosłych, u których tli się nuta dziecka i lubią bajki.     Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz