‘’Budynki. Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta”

 

Ostatnio zasypałam bloga recenzjami książeczek dla dzieci od wydawnictwa Harperkids, ale tak przyjemnie mi się o nich pisze, że zawsze chętnie wyciągam po nie rączki. Na sam koniec zostawiłam sobie pozycję bardzo ciekawą i świetnie przemyślaną. Kolejny raz zostałam zaskoczona i to bardzo mile, ponieważ to kolejna książeczka, którą mogę określić słowem ,,wyjątkowa”.

Książeczka ta jest mała, poręczna i bardzo lekka. Bez wątpienia nie będzie zajmować za dużo miejsca, chociażby w torebce mamy, a jednocześnie jej gabaryty sprawiają, że jest poręczna i idealnie wpasuje się w małe rączki. Jej jakość jest bardzo dobra, strony grube, a więc bardzo wytrzymałe i długo będą wyglądać jak nowe. To ma znaczenie też z punktu widzenia ruchomych elementów, które także są doskonale wykonane.

Pozycja ta jest bardzo kolorowa i od razu przyciąga wzrok. Już sama okładka zachęca, ale to chyba cecha wspólna wszystkich książeczek od tego wydawnictwa. Podoba mi się to, że dzieje się na niej dużo, nie jest mdła i taka monotonna, ale emanują z niej kolory i przyjemne dla oka barwy.

Ilustracje wypełniaj wszystkie strony tej książki, jest ona w całości kolorowa, a więc nie jest ona nudna, bo ciągle coś się w niej dzieje. Grafiki są przyjemne dla oka, bardzo szczegółowe i dużo się na nich dzieje, więc wzbudzają wielkie zainteresowanie.

Zamysłem tej książeczki jest pokazanie młodym osobom kilku bardzo ciekawych światowych zabytków. Podoba mi się to, że twórcy postawili na grę ze skojarzeniami, dzięki czemu wiele informacji może zostać zapamiętana na dłużej. Przykładowo na obrazku pojawia się muszla, a po przełożeniu obrazka pojawia się opera w Sidney.

Cała zabawa polega na tym, że muszla, o której pisałam przed chwilą znajduje się na wierzchu ruchomego elementu, a po przełożeniu odpowiedniej zakładki, pojawia się całkowicie inny obrazek. Element naukowy jest połączony z zabawą, a dzięki temu znacznie lepiej się przyswoić treść i jednak coś z niej wynieść, a nie tylko oglądnąć i zapomnieć.

Twórcy stworzyli tę książkę tak, aby zachęcała ona do działania i przyciągała do siebie. Oczywiście oprócz ilustracji i ruchomych elementów, na stronach pojawia się także tekst. Jest on prosty, oparty raczej na ciekawostkach dotyczących zabytkowych budynków, które pojawiają się w tej książeczce. Jest to tylko kilka zdań, ale bardzo fajnie dopełniają tę pozycję i cieszy mnie to. Dziecko może dowiedzieć się trochę o świecie, ale też spędzić aktywnie czas z rodzicem, jeśli samodzielnie nie potrafi jeszcze czytać.

Muszę przyznać, że to jedna z ciekawszych książeczek dla dzieci, z jakimi miałam ostatnio do czynienia. Jest ona kolorowa, na pewno atrakcyjna, intrygująca i przyciągająca wzrok nie tylko dziecka, ale i rodzica. Jednocześnie łączy ona zabawę z nauką, tym razem na temat światowych zabytków i to tych bez wątpienia najciekawszych. Ruchome elementy zachęcają do działania, dzięki nim można ćwiczyć motorykę i dzięki nim pojawia się również trochę niepewności i zaskoczenia.

,,Budynki. Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta” to książka bardzo ciekawa, kolorowa, atrakcyjna i wzbudza zainteresowanie. Twórcy świetnie połączyli kilka elementów, jakimi są zabawa oraz nauka.  Bez wątpienia mogę wszystkim polecić tę książeczkę i jeśli chcecie zrobić jakiemuś dziecku prezent, to pozycja ta będzie wręcz idealna!Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję Wydawnictwu HarperkidsPatrycja

 

 

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz