‘’Chcę spać! Akademia mądrego dziecka” – S&S Alliance, ilustracje: Bea Lema

 

Książki dla dzieci są coraz ciekawsze, coraz bardziej kolorowe i coraz bardziej przyciągają wzrok. Naprawdę zazdroszczę współczesnemu pokoleniu dzieci i czasami trochę się dziwię… Mają oni tak wielki wybór interesujących książeczek, a jednak wolą inne formy spędzania wolnego czasu i to takie, które raczej są niekorzystne dla ich wzroku czy rozwoju. Szkoda, bo tracą naprawdę wiele.

Jestem wielką fanką książeczek nowatorskich i takich, które wprowadzają powiew świeżości. Wydawnictwo Harperkids bez wątpienia oferuje najbardziej atrakcyjne pozycje i zawsze jestem z nich zadowolona, chociaż już dawno mam za sobą lata młodości. Mam jednak w bliskim otoczeniu osoby, które stanowią ich grupę docelową, więc zawsze zapewniam sobie jakiegoś testera!

Podoba mi się to, że książeczka ta jest mała i na pewno poręczna, więc nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Jest też lekka, co stanowi kolejną zaletę, bo nie będzie ciążyć w małych rączkach. Ma ona grube strony, więc nie powinna się zbyt szybko niszczyć czy rozerwać się na kilka osobnych części.

Okładka jest kolorowa i sporo się na niej dzieje, dzięki czemu od razu przyciąga wzrok. To jest też zapowiedzą tego, co możemy znaleźć w środku. Uważam, że ilustracje są cudowne, podobają mi się ich stonowane barwy, które nie męczą oczu. Oczywiście kolory nie są ponure, ale ich nasycenie jest po prostu odpowiednie. Barwy nie są monotonne, w środku panuje urozmaicenie, a same postacie są przyjazne, szczegółowo odzwierciedlone i widać, że ktoś włożył w nie sporo pracy. Naprawdę to doceniam i młodym czytelnikom również się to wszystko podoba.

Zaskakująca jest forma tej książki i uważam ją za największą zaletę. Po lewej stronie zawsze znajduje się jakieś pytanie dotyczące tego, co pojawia się na obrazku po prawej. Warto pytać dziecko o to, co widzi, bo to może stanowić doskonałą zabawę, ale też pobudzi wyobraźnię. Nie warto dawać odpowiedzi na tacy i chyba twórcy tej książeczki mają taką samą opinię, jak ja.

Prawa strona tej książeczki jednak skrywa niespodziankę, a jest nią rozwijające się skrzydełko. O ile pierwotny obrazek przedstawia coś raczej prostego i często przypadkowego, tak po rozwinięciu ukazuje się piękna scenka, na której są zwierzęta. Jest to już trochę bardziej rozbudowana ilustracja i bez wątpienia bardzo ciekawa w każdym przypadku!

Pod tą większą ilustracją, którą widać po rozwinięciu, pojawia się krótki tekst. Związany jest on ze zwierzętami, ich zwyczajami i tak dalej. To żadna rozwinięta forma, raczej przybiera formę ciekawostek, więc całość jest prosta, przystępna i przyjemna. Oczywiście są elementy, które będzie trzeba wyjaśnić dziecku, ale taka dyskusja może okazać się naprawdę ciekawa!

Na samym końcu znajduje się strona, która opowiada w kilku zdaniach o tym, że sen jest bardzo waży. To będzie ciekawa nauczka dla wszystkich dzieci, które buntują się, gdy muszą iść do łóżka zamiast oglądać telewizję czy robić inne fascynujące rzeczy.

,,Chcę spać! Akademia mądrego dziecka” to książeczka warta uwagi i piszę to z pełnym przekonaniem. Ciekawa i niestandardowa forma bez wątpienia pozwalają na pobudzenie wyobraźni, ale także zapewniają super zabawę i dają możliwość poznania kilku faktów na temat zwierząt. Lubię takie oryginalne pozycje i chętnie je polecam innym! Ta jest warta uwagi i powinna się znaleźć na półkach wielu dzieci!


Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję Wydawnictwu HarperkidsPatrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz