"Masza i niedźwiedź. Koloruj i naklejaj" - opracowanie zbiorowe

 

Kompletnie nie rozumiem fenomenu ,,Maszy i Niedźwiedzia”, bo nie ukrywam, że mnie postać Maszy po prostu przeraża i kompletnie nie wzbudza mojej sympatii. Próbowałam się wyzbyć swoich uprzedzeń, ale nie idzie mi to zbyt dobrze. Jednak moje osobiste odczucia są nieistotne, jeśli wiem, że dzieci mają całkowicie inny stosunek, co tej postaci. Z tego powodu nadal recenzuję książeczki dotyczące ,,Maszy i Niedźwiedzia”.

Książeczka ta ma format A4, więc jest spora, a co za tym idzie – obrazki do kolorowania również są duże, ponieważ na każdej stronie jest tylko jeden. Szkoda, że jest to dość krótka pozycja, ale nie można mieć przecież wszystkiego, więc mogę to wybaczyć. Zwłaszcza, że jest to książeczka poświęcona dość wąskiej tematyce i niewiele można wymyślić, aby panowała różnorodność w obrębie motywu przewodniego, jakim jest bajka.

Podoba mi się to, że okładka jest kolorowa, dużo się na niej dzieje i bez wątpienia przyciąga wzrok. To spora zaleta, ponieważ dziecko niekoniecznie będzie chciało sięgnąć po coś brzydkiego, nieatrakcyjnego i nudnego już na pierwszy rzut oka. Jednocześnie taka okładka to swego rodzaju zapowiedź tego, co można znaleźć w środku.

Wszystkie obrazki dotyczą oczywiście bajki i przedstawiają jej bohaterów. Uważam, że stopień trudności jest umiarkowany, a więc kolorowanki nie są trudne, ale też nie są proste. Składają się z licznych elementów, które są duże, ale sporo jest także takich małych, więc osoba kolorująca nie ma jakiegoś szczególnie trudnego zadania. Mimo wszystko, trzeba się trochę wysilić, aby wszystko zostało zamalowane dokładnie i estetycznie.

Dodatkowo do książeczki zostały dołączone naklejki, również obrazujące bohaterów bajki ,,Masza i Niedźwiedź”. Docelowo mają one służyć, jako wzór i taka informacja pojawia się na początku tej książki. Na każdej stronie z kolorowanką pojawia się ramka, gdzie można ją umieścić i się na niej wzorować. Oczywiście nie jest to wymóg, sama jestem fanką inwencji twórczej i wolałabym po swojemu wybierać kolory albo sprawdzić swoją pamięć, pokolorować i później sprawdzić, czy dobrze pamiętam swoją ukochaną postać.

Przy każdym obrazku pojawia się również krótki tekst wprowadzający czy wyjaśniający, kim jest dana postać i tak dalej. To niby element taki trochę nie ważny, ponieważ to kolorowanka powinna wzbudzać zainteresowanie. Jednak tekst dopełnia całość i sprawia, że książeczka ta jest taka pełniejsza i wydaje się bardziej dopracowana.

Już nie raz pisałam, że kolorowanki są dla mnie ponadczasowe i cieszę się z tego, że nadal są na topie. Ta z bohaterami ,,Maszy i Niedźwiedzia” jest naprawdę warta uwagi, chociaż dość krótka. Mimo wszystko wydaje mi się, że kolorowana przez małe rączki może posłużyć bardzo długo i być dobrym wypełniaczem czasu.

,,Masza i Niedźwiedź. Koloruj i naklejaj” to zbiór kilkunastu kolorowanek, które obrazują bohaterów lubianej bajki. Bez wątpienia jest warta uwagi zwłaszcza, jeśli znacie miłośnika Maszy. Dodatkowym atutem są naklejki, które uatrakcyjniają tę pozycję i są doskonałym dodatkiem. Mogę szczerze wystawić dobrą ocenę, bo mi się podoba całość sama w sobie, chociaż osobiście mam pewne uprzedzenia co do ,,Maszy i Niedźwiedzia”. Polecam i oczywiście zachęcam, bo cena jest bardzo atrakcyjna!Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję Wydawnictwu HarperkidsPatrycja

 

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz