‘’Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka” – S&S Alliance, ilustracje: Qing Feng

 

To kolejna książeczka od Harperkids, którą mam okazję recenzować w ostatnim czasie. Jestem zachwycona wszystkimi pozycjami i oceniam je oczywiście najwyżej, jak się da. Jestem pewna, że większość rodziców jest zaznajomiona z tym wydawnictwem i wszystkimi perełkami, jakie ono oferuje. W ofercie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i to jest właśnie kolejną zaletą Harperkids! Gdybym była matką to zapewne ciągle napadałabym na księgarnie w poszukiwaniu książeczek od tego wydawcy!

Uwielbiam książeczki, które angażują dziecko do działania, ponieważ są wyjątkowe i różnią się od tych z mojego dzieciństwa. Ich recenzowanie sprawia mi ogromną przyjemność, ponieważ mogę cieszyć oczy przepięknymi pozycjami, które aktualnie kieruje się do młodego pokolenia. Jest ono przecież bardzo wymagające, więc twórcy muszą się wysilić, aby zadowolić ciekawskie rączki, oczka i mózgi pragnące chłonąć wiedzę.

Książeczka ta jest lekka i poręczna, ponieważ ma niewielki format. W małych rączkach będzie się układać idealnie, a jednocześnie nie będzie zabierać zbyt dużo miejsca na półce czy w torbie mamy. Oczywiście całość jest wykonana z grubej tekturki, więc nie wątpię, że bardzo długo zachowa ładny wygląd.

Całość oparta jest głównie na zgadywankach, co z pewnością pobudza wyobraźnię. Po lewej stronie znajduje się kawałek obrazka, a po prawej jest wskazówka, która mówi o tym, co na nim znajdziemy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie zawsze uda się odgadnąć zawartości grafiki, ale na szczęście twórcy to przewidzieli. Rozwijając obrazek pojawia się kolejne okienko z obrazkiem, a także następna wskazówka. Warto zaangażować dziecko w zabawę, ponieważ jest ona ciekawa i bardzo rozwijająca wyobraźnię, a także skojarzenia.

Książeczka ta jest oczywiście tematyczna i wszystko w środku dotyczy zwierząt. To bez wątpienia jest istotne, ponieważ takie uporządkowanie jest ważne. Nie wątpię, że więcej osób jest idealistami, jak ja i przez to wszystko dla nas musi mieć ład. Na szczęście w tej książeczce jest on doskonale widoczny, co mnie cieszy.

Ilustracje ubarwiające tę książeczkę są bardzo kolorowe i przyciągają wzrok, nawet osoby dorosłej. Dla dziecka powinny być prawdziwym rarytasem i zaintrygować je, a także zachęcić do wspólnej zabawy podczas zgadywania zagadek, które przygotowali twórcy. Grafiki nie są jakoś wyjątkowo piękne i malownicze, ale spełniają swoją funkcję i są na tyle szczegółowe, że wiadomo, co się na nich znajduje. Na mnie całokształt zrobił dobre wrażenie i nie wątpię, że dziecko również będzie zachwycone!

Na samym końcu znajduje się strona ,,niespodzianka”, która skradła moje serce. Przedstawia ona dziecko, a na jego twarzy jest okienko i jeśli je otworzymy, to ujrzymy plastikowe lusterko. Dziecko może się przeglądnąć i umieścić swoją twarz w ilustracji, co z pewnością przyniesie nie małą radość wszystkim zainteresowanym.

Książeczka ta jest bardzo pomysłowa, ale także dopracowana w najmniejszym szczególe. Podoba mi się to, że tak bardzo angażuje czytelnika do wspólnej zabawy, która dodatkowo jest niezwykle rozwijająca. Doceniam wysiłek twórców.

,,Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka” to książeczka, którą szczerze polecam wszystkim rodzicom maleńkich dzieci. Na pewno nie będziecie zawiedzeni i spędzicie ze swoimi pociechami świetne chwile podczas odkrywania wszystkich tajemniczych ilustracji. Książka ta jest świetnie wykonana, kolorowa, przyciąga wzrok i zachwyca każdego niezależnie od wieku!


Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję Wydawnictwu HarperkidsPatrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz