"Wielka księga soków" - Pat Crocker

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam okładkę tej książki, pomyślałam: "O, chętnie poznam kilka przepisów na soki. Może nauczę się czegoś nowego". Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że to ceglasta i przepotężna książka wiedzy prozdrowotnej. Spodziewałam się zupełnie innej publikacji, a otrzymałam coś nieco odmiennego. 

Zdrowe odżywianie się od dawna jest moim hobby i lubię zdobywać wiedzę w tym zakresie. Świadomość czym są organiczne, pełne wszelkich dobroci natury produkty, które różnią się wysoce od niby-jedzenia, na wskroś przetworzonego, jest dla mnie bardzo ważna. Czytałam już wiele książek dotyczących tematu żywienia, poradników dietetycznych, czy też pozycji wypełnionych przepisami. Tym razem chciałam ubogacić swoją wiedzę o sposoby na wytworzenie pysznych soków. Otrzymałam nie tylko "Wielką księgę soków", ale także wiedzę medyczną.

Na wstępie znajdziemy wskazówki, czyli co tak naprawdę jest w tej książce. Następnie przechodzimy do informacji o układach naszych ciał. Pokrótce autorka wspomina, za co odpowiedzialny jest dany układ i co trzeba robić, by o niego odpowiednio zadbać. W ramkach załączone są adnotacje, które odsyłają nas do poszczególnych stron, żeby łatwiej było można znaleźć odpowiedni przepis, czy też interesujące nas informacje. Ponadto wymienionych zostało 80 powszechnych problemów zdrowotnych, takich jak depresja, Alzheimer, grypa, niepłodność (zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn) i wiele innych. Poza wyliczeniem ich, autorka naprowadza, co powinniśmy wdrożyć do naszej diety, aby pomóc sobie i naszym organizmom zwalczyć chorobę. To wciąż nie koniec. Przechodzimy później do spisu owoców, warzyw i ziół. Zostały tam wypisane najbardziej znane i wartościowe produkty z podziałem na kategorie, wskazania i zastosowania. Jest tego naprawdę wiele! Na końcu pojawiają się wreszcie tytułowe soki i koktajle z wymyślnymi nazwami. Dodatkiem do tego są piękne fotografie, ilustrujące przygotowane napoje.

To bardzo pieczołowicie i starannie napisana książka. Przepełniona jest przydatną wiedzą, z którą każdy powinien być zaznajomiony. Taka pozycja zasługuje na szczególne miejsce w naszych domach. W razie potrzeby, można do niej sięgnąć, odnaleźć przepis na ziołową herbatkę na migrenę lub spojrzeć, co wolno nam jeść, gdy jesteśmy na kacu. Myślę, że porady z książki są dużo bardziej wartościowe niż wyszukane z Internetu. Informacje zgromadzone przez Pat Crocker w jednej książce, to kompendium wiedzy dla każdego z nas. To jedno z najlepszych źródeł nauki o zdrowiu, organizmie człowieka i produktach, jaką miałam szczęście przeczytać. 

Polecam zdecydowanie każdemu!

Ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu - Laurum

Paulina


    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz