‘’Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest jesień” – Sam McBratney, ilustracje Anita Jeram

 

To kolejna, już trzecia, książeczka z tej serii, którą mam przyjemność recenzować. Mam nadzieję, że dzięki temu sporo osób będzie miało okazję zapoznać się z Małym Zajączkiem i Dużym Zającem, ponieważ skradają one serce. Już chyba dawno żadne książeczki dla dzieci nie wzbudziły we mnie takiego zachwytu!

Na pewno podoba mi się to, że cała seria została utrzymana w takim samym stylu. Zmieniają się tylko kolory, które są adekwatne do pory roku. Tym razem to ciepłe, jesienne barwy, które są przyjemne dla oka, lekko pastelowe, ale nadal prawdziwe i żywe. To właśnie styl, który podoba mi się zdecydowanie najbardziej – prostota i absolutny brak przesytu.

Książeczka ta jest wspaniale wykonana, ma grubą oprawę, użyty papier ma dość wysoką gramaturę, a więc całość na pewno pięknie wygląda i jest porządna. Można powiedzieć, że dzięki temu cała ta seria jest idealnym pomysłem na prezent dla młodego miłośnika czytania i doznań wizualnych. Sama podarowałam je pewnym młodym dziewczynkom, które od razu pokochały bohaterów.

Postaciami, które są w tej serii najważniejsze to oczywiście Duży Zając i Mały Zajączek. Ponownie pokazują swój świat oraz swoje codzienne życie. W pozycji tej najważniejsze są zdecydowanie ilustracje, które obrazują większość scen oraz sytuacji. Są one bardzo piękne, delikatne i klimatyczne. Wyglądają jakby były namalowane farbami plakatowymi, ale oczywiście nie brakuje im szczegółów i raczej technika ilustratora była bardziej skomplikowana niż ,,ciapanie” pędzelkiem. Mimo wszystko robią one na mnie piorunujące wrażenie i świetnie pasują do historii przedstawionej na tych kilku stronach.

Tekst stanowi znaczną mniejszość, na stronach pojawia się dosłownie po kilka słów, które wprowadzają w sytuację pokazaną na ilustracjach. Oczywiście litery są duże, mają odpowiednią czcionkę oraz są porozmieszczane na różnych częściach kartek. Śmiało mogę powiedzieć, że książeczka ta jest dobrą opcją, jako bajka przed snem. Nie jest długa, ale bardzo przyjemna, optymistyczna i bohaterowie bez wątpienia wzbudzają sympatię, nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Od siebie mogę dodać, że dostrzegam w tej treści wiele uczuć. Zajączki bez wątpienia kochają się, starszy pokazuje młodszemu świat i razem spędzają czas, którego tak bardzo potrzebują również dzieci ze swoimi rodzicami.

Sama książeczka nie opowiada zawiłej historii. To po prostu obraz świetnej zabawy w jesiennym klimacie. Jest to swobodna, optymistyczna i na pewno wartościowa pozycja. Na tle innych wyróżnia ją absolutnie wszystko – od wykonania po treść. Cieszę się, że trafiła w moje ręce, bo wyślę ją w świat i być może przekażę tę radość i beztroskę dalej.

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest jesień” to kolejna książeczka z serii, która opowiada o wszystkich czterech porach roku. To prosta pozycja dla najmłodszych, jest krótka, ale bardzo piękna i doskonale stworzona. Osobiście uwielbiam ilustracje, które są klimatyczne i bez wątpienia stanowią najważniejszą część tej książeczki. Młodzi czytelnicy powinni pokochać bohaterów i z chęcią wracać do ich przygód.


Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu HarperkidsPatrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz