‘’Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato” – Sam McBratney, ilustracje Anita Jeram

 

To już koniec mojej przygody z tą serią i niesamowicie cieszę się, że miałam okazję zapoznać się ze wszystkimi częściami. Oczywiście cały komplet przekazałam znacznie młodszym niż ja dziewczynkom, które od razu pokochały głównych bohaterów i są zachwycone książeczkami. Wcale im się nie dziwię i naprawdę zachęcam do kupna całej serii, jest ona idealna na prezent!

Książeczka ta naprawdę świetnie się prezentuje, ma twardą oprawę, która bez wątpienia nie będzie się zaginać i rozwarstwiać. Dzięki temu całość zachowa doskonały wygląd przez długi czas. Sama oprawa graficzna jest spójna z resztą serii. Różnią się tylko kolory oraz ilustracje, które zostały dopasowane do tematyki.

Tym razem kolory są typowo letnie, a więc ciepłe, rozpromieniające i patrząc na ponurą pogodę za oknem, mam ochotę przenieść się do świata Dużego Zająca i Małego Zajączka. Mam nadzieję, że do Polski wkrótce dotrze słońce, którego wszyscy oczekujemy, a ta książeczka stanowi jego swego rodzaju zalążek. Nie mam wątpliwości, że wszystkie dzieci ją czytające zaczną robić plany na ten radosny i przede wszystkim ciepły okres.

Będę do znudzenia powtarzać, że ilustracje w tej książeczce są piękne, absolutnie w moim guście i z przyjemnością mi się na nie patrzyło. Zdaję sobie sprawę, że nie byłam grupą docelową twórców, przynajmniej nie tą najważniejszą. To dzieci są głównymi odbiorcami, ale nie można zapominać o osobach dorosłych, które będą czytały i towarzyszyły najmłodszym w podróży przez świat Zajączków.

Najważniejszym elementem tej książeczki są właśnie ilustracje. Obrazują one bohaterów, ale też większość sytuacji, więc muszą być dobre i szczegółowe. Takie oczywiście są. Uwielbiam ich klimat, który jest dla mnie takim powrotem do lat dzieciństwa. Właśnie wtedy miałam podobnie wyglądające książeczki. Oczywiście najważniejsze są letnie barwy, które pasują do tematyki określonej w tytule.

Tekstu na stronach jest bardzo mało, jest on raczej takim wprowadzeniem i zawiera najważniejszy sens tego, co jest na ilustracjach wypełniających większość stron. Zaletą są spore litery, prosta czcionka, różne rozmieszczenie poszczególnych wersów. Dzięki temu w środku panuje spora różnorodność, nawet biorąc pod uwagę, małą różnorodność kolorystyczną grafik.

Ilustracje przedstawiają oczywiście naszych ukochanych bohaterów, ale też cudowne osoczenie – letnie, słoneczne i bez wątpienia wprowadzające w klimat bardzo wakacyjny. Duży Zając i Mały Zajączek ponownie figlują i jednocześnie pokazują fragmenty swojego świata, który jednocześnie jest naszym światem. Tym razem postawiono nacisk na kolory, zostały one wyakcentowane i być może dzięki temu kilkoro dzieci zapamięta je. Zależy od tego, komu książeczka będzie podarowana, ale uważam, że można ją podarować na wczesnym etapie życia. Jest ona po prostu przyjemna dla oka, nie ma w niej nic kontrowersyjnego, a Zajączki spędzają miło czas na zabawie i poznawaniu świata. To prosta treść, ale wciągająca.

,,Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato” to pozycja, którą polecam absolutnie wszystkim rodzicom. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla młodego czytelnika, to cała ta seria jest idealna, aby ją komuś podarować. Główni bohaterowie wzbudzają wręcz uwielbienie i sama pokochałam ich całym sercem. Niewiele książeczek dla dzieci wzbudza we mnie tyle emocji, ale te spełniły wszystkie moje oczekiwania. Jeszcze raz polecam!


Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję Wydawnictwu HarperkidsPatrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz