‘’Rok w lesie. Memo” – Emilia Dziubak

 

W młodości uwielbiałam grać w memo i nawet szukałam takich gier w internecie. Wydawało mi się, że obecnie dzieci mają znacznie mniejszą styczność z tego typu grami, a one przecież mogą być świetne. Już sam fakt, że wydawnictwa proponują naprawdę urozmaicone produkty sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Urzekło mnie pudełeczko, które małe i wykonane z doskonałej jakości kartonu. Dzięki temu nie będzie ono się zbyt szybko psuło, nawet w sytuacji, gdy małe dziecko weźmie je do swoich rączek. Dodatkowym atutem jest sznureczek, za który można złapać i nosić sobie ten produkt właściwie wszędzie. Podoba mi się również to, że wszystkie elementy wewnątrz pudełka są zapakowane w papierową torebeczkę. Plus za ograniczanie plastiku, ponieważ patrząc całościowo, produkt ten jest właściwie całkiem eko. Ewentualnie elementy gry mogą być powleczone jakiś sztucznym tworzywem, ale nie mam, co do tego pewności.

Gra jest przeznaczona dla osób powyżej dwóch lat, chociaż mam pewne wątpliwości. Wszystkie elementy gry są stosunkowo małe, ale oczywiście nie mówię, że malutkie. Pewnie warto sprawować nadzór nad dzieckiem, które bawi się i układa kafelki. Oczywiście sama nauka zasad memo wymaga pomocy osoby dorosłej, która też poświęci czas dziecko i z nim zagra. Jednak z doświadczenia wiem, że młode osóbki w samotności potrafią rozłożyć grę i tworzyć własne zasady, nie widzę w tym niczego złego, nawet zachęcałabym dziecko do takiej zabawy.

Wracając do wątku wielkości elementów gry. Ich stosunkowo niewielki rozmiar sprawia, że kafelki po rozłożeniu na stole czy podłodze, nie zajmują wiele miejsca. Dzięki temu można grać w przeróżnych miejscach. Zdaje sobie jednak sprawę, że niektórzy rodzice mogą bać się dać dziecku do samodzielnej zabawy taki produkt. Pudełeczko może jednak spokojnie posiedzieć w szafie i poczekać aż rodzic ze spokojem pozwoli dziecku użytkować tę grę.

Tytuł gry oczywiście wskazuje, że wnętrze ma związek ze zwierzętami. Na kafelkach są ich podobizny, które wyglądają naprawdę świetnie. Moje oczy zostały usatysfakcjonowane i dzieci na pewno również będą zadowolone. Same zwierzęta oczywiście są przyjazne wzbudzają sympatię i różnorodność kolorów sprawia, że znacznie łatwiej jest zapamiętać poszczególne elementy, co ma znaczenie w memo. Kolorystyka jest przyjemna dla oka, a całość wpasowuje się w mój gust. Nie lubię zbyt cyfrowej techniki tworzenia grafik, ale też nie przepadam za całkowitymi imitacjami niezbyt udanych rysunków. Podoba mi się wszystko, co jest po środku tych wyznaczonych przeze mnie skrajności.

Jestem zadowolona z tej gry i mój kuzyn na pewno z chęcią będzie ją użytkował, ponieważ kocha zwierzęta. Produkt ten nadaje się na prezent, ponieważ wygląda pięknie i już pierwsze spojrzenie na pudełko i grafiki na nim, chce się poznać zawartość. Wydawnictwo Nasza Księgarnia jeszcze mnie nie zawiodło, jeśli chodzi o takie produkty, więc z przyjemnością mogę polecić zakupy na ich stronie.

,,Rok w lesie. Memo” to naprawdę świetna i doskonale wykonana gra, która zachęci do zabawy naprawdę osób. Całość jest atrakcyjna wizualnie, ale też nie można zapominać o elemencie rozwijającym pewne umiejętności i zmysły takie, jak pamięć i spostrzegawczość. Sama uwielbiałam memo w dzieciństwie i cieszę się, że gra ta nadal jest popularna, ponieważ nie jest skomplikowana, a jednak ciekawa i pozwalająca się czegoś nauczyć.


Ocena: 10/10

Za możliwość przeczytania dziękuję Wydawnictwu Nasza KsięgarniaPatrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz