‘’Niezapomniana” – reż. Deon Taylor

 

Często oglądam filmy, które są nieoczywiste od samego początku. Uwielbiam również klimaty lekko tajemnicze, a nawet z wątkami psychologicznymi. Dzięki temu mogą relaksować się w swój ulubiony sposób – leżąc, oglądając coś ciekawego, rozrywkowego i jednocześnie wymagającego ode mnie trochę skupienia. Rzadko marnuje czas na bezczynne siedzenie, gapienie się w telefon i drzemanie o każdej porze dnia.

Derrick czuje, że jego małżeństwo od jakiegoś czasu nie jest zbyt szczęśliwe. Podczas wyjazdu do Vegas poznaje kobietę, z którą spontanicznie spędza noc, chociaż kocha żonę i za wszelką cenę pragnie uratować swój związek. Jednak ta jedna noc skomplikuje jego życie, ponieważ Valerie pojawia się ponownie w jego życiu. Tym razem, jako policjantka, która zajmuje się sprawą włamania do jego domu.

Film ten jest od początku tajemniczy i podoba mi się jej klimat. Jest intrygująco, momentami sielankowo, a czasami zabawnie i gorąco. To sprawiło, że od pierwszych chwil czułam, że seans ten będzie dla mnie satysfakcjonujący. Dzięki temu filmowi spędziłam świetnie czas, a tego właśnie potrzebowałam.

Valerie to bardzo skomplikowana postać i stanowi najważniejszy element tego filmu. Twórcy co jakiś czas odkrywają kilka jej tajemnic z przeszłości, ale jednocześnie budują coraz większe napięcie. Z jednej strony zachowuje się profesjonalnie, ale z drugiej strony ewidentnie planuje coś, co ma związek z jej osobistymi przeżyciami. Jest ona bardzo… intensywna. Pojawia się znikąd, mocno miesza i zachowuje się bardzo nietypowo, dzięki temu widz czuje napięcie, nie ma pojęcia, co go czeka za kilka minut.

Reszta bohaterów już nie jest aż tak tajemnicza i skomplikowana, jednak idealnie wpasowują się tę fabułę. Aktorzy na pewno wykonali dobrą robotę i idealnie wcielili się w swoje postacie. Zawsze zwracam uwagę na grę aktorską, bo ona również w dużej mierze stoi za sukcesem filmu, ludzie muszą przekazywać odpowiednie emocje, ponieważ w inny sposób nie da się ich przekazać.

Dużą zaletą jest również oprawa muzyczna. Skromna, ale lepiej mniej niż więcej. Dodatkowo same kadry uważam za bardzo udane i twórcy postarali się, aby dzięki temu wytworzyć odpowiedni klimat i przekazać widzowi coś więcej niż kawałek scenerii z człowiekiem w roli głównej.

W filmie tym pojawia się sporo zwrotów akcji i momentami zaczynałam się gubić, w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Bohaterowie odgrywają przeróżne role, zmieniają się, widz odnosi wrażenie, że mają kilkanaście twarzy, a poznanie tej prawdziwej będzie możliwe dopiero, gdy rozwiążą się wszystkie zagadki i skomplikowane wątki.

W pewnym momencie film ten nabiera nieprawdopodobnego dynamizmu, który naprawdę mi się spodobał. Valerie zaczęła tracić kontrolę i dowiedziałam się, dlaczego zaczęła prowadzić tak skomplikowaną, dziwaczną i chorą grę. Muszę przyznać, że to bardzo przemyślana fabuła, która łączy się w jedną całość.

,,Niezapomniana” to naprawdę dobry film, z którym spędziłam jeden z nudnych wieczorów. Oczywiście nie jest to produkcja fenomenalna i zapewne jest wiele lepszych filmów, ale ja nie nudziłam się oglądając ,,Niezapomnianą”, więc mogę polecić tę produkcję z czystym sercem. Jest w niej sporo brutalnych wątków, które pojawiają się dopiero po jakimś czasie, co na pewno stanowi zaskoczenie. Początek sprawiał wrażenie, że historia ta będzie znacznie bardziej łagodna, a tu okazało się, że jest ona kompletnie nieprzewidywalna i zakończenie jest mocno zaskakujące.Ocena: 9/10

Za możliwość zapoznania się z filmem dziękuję MonolithPatrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz