„Rozmowa z kotem" - Małgorzata Biegańska-Hendryk

 

Od zawsze jestem wielką miłośniczką zwierząt i ich obrończynią. Od urodzenia towarzyszy mi zawsze jakiś czworonóg, mój mały przyjaciel. Jednak nigdy nie miałam kota, ani nikt z moich znajomych czy bliskich. Ot co, zwykły pech.  Miałam jedynie kontakt z dzikimi, wiejskimi dachowcami, których nijak nie dało się poskromić małej mnie. Dlatego od zawsze czułam niedosyt wiedzy na temat tych zagadkowych zwierzaków, którym przypięto łatkę wrednych. Jak jest naprawdę? Dzięki książce Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk, technikowi weterynarii, behawiorystce i zoodietetyczce, poznałam skomplikowany koci świat.

Poradnik „Rozmowa z kotem" jest niesamowitym kompendium wiedzy o kotach i ich życiu. Dzięki niemu dowiedzieć się można takich rzeczy jak miejsce kota w ludzkim świecie, jego potrzeby, wymagania, karmienie, prawidłowa komunikacja, a także jak się nim opiekować. To naprawdę niezbędna wiedza, by umilić sobie i zwierzakowi życie. To nieco wymagające zwierzęta, ale potrafią odwzajemnić tę troskę i czułość, o ile jest prawidłowo im dostarczana. Wielu rzeczy nie wiedziałam, niektóre wprawiły mnie w osłupienie, a części się spodziewałam. Zdecydowanie inaczej wygląda pieskie życie i opieka nad psiakiem. 

Książkę wyróżniają również wspaniałe fotografie, które wiadomo, kogo przedstawiają. Tematycznie pasują do rozdziałów i aktualnie przedstawianej wiedzy. Dużo milej czyta się lekturę, kiedy towarzyszy temu przyjemna oprawa graficzna.

W szybki sposób można zorientować się, że autorka jest specjalistką w swojej dziedzinie. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło stworzyć poradnik, który ułatwia zrozumienie nieznanego nam świata, którego w dodatku prawdopodobnie nigdy w całości nie poznamy. Koty są fascynujące i warto wiedzieć o nich coś więcej niż to, co przekazują z pokolenia na pokolenie bezmyślne stereotypy. 

Jeżeli chcesz odkryć tajemnice kociej natury, sięgnij po ten poradnik. Zdecydowanie jest to najlepsza książka o zwierzętach i ich świecie, jaką dotychczas czytałam. Polecam niezmiernie. Jestem nią zachwycona. 

Ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu - BUCHMANN

Paulina M

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz