‘’Wodne czary-mary. Tomek i przyjaciele”

 

Odkrywanie nowych książeczek dla dzieci jest dla mnie przyjemnością. Obecnie coraz częściej przekonuje się, że twórcy starają się zaskakiwać, ale też dopasowywać do potrzeb rynku i ciągle rozwijającej się technologii. Momentami wydaje mi się, że klasyczne pozycje dla dzieci nie są w stanie konkurować z bajkami, komputerami i smartfonami.

Często zaskakuje mnie pomysłowość autorów książek dla dzieci i w ostatnim czasie miałam okazję poznać trochę ciekawych pozycji. Wszystkie podobały się dzieciakom, które obdarowałam, więc takie eksperymenty rzeczywiście mają sens.

,,Wodne czary-mary. Tomek i przyjaciele” to książeczka doskonale wykonana pod względem technicznym. Jest ona w całości kartonowa, niewielka, ale z pewnością idealna do małych rączek jej odbiorców. Dołączony jest do niej pisak, który został świetnie umieszczony w okładce, a dzięki temu na pewno się nie oderwie, nie zgubi, nie zniszczy.

Sam pisak oczywiście pełni bardzo ważną funkcje, ponieważ to on stanowi element zaskakujący w tej pozycji. Na pewno jest jej urozmaiceniem doskonałą zachętą, aby spędzić z książeczką czas. Pisak służy do wypełniania odpowiednich miejsc na stronach. Jego zastosowanie jest banalnie proste, potrzeba trochę wody i już można cieszyć się zabawą.

Oczywiście nikt nie musi się domyślać, jak użytkować tę książkę, jak sprawić, aby pisak działał i tak dalej. W środku pojawia się krótka instrukcja, która wszystko wyjaśnia i rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Książeczka ta jest bardzo kolorowa, barwy są nasycone, przyciągają wzrok i wyróżniają się. Bohaterami są oczywiście znane dzieciom postacie, które większość uwielbia. To na pewno sprawia, że całość jest jeszcze bardziej atrakcyjna nie tylko dla dziecka, ale także dla rodzica, który będzie miał pewność, iż pociecha chętnie sięgnie po tę pozycję.

Wiadomo, w których miejscach można użyć pisaka, ponieważ konkretne elementy pokryte są białą powłoką. To sprawia, że można uniknąć niepotrzebnego wypełniania mazakiem elementów, które mają już odpowiednią barwę. Moim zdaniem takie kolorowanie jest mocno satysfakcjonujące, ale też zaskakujące. W końcu używa się niepozornego mazaka z wodą, a pozwala on odkryć brakujące elementy w ilustracjach.

Oczywiście w środku pojawia się również krótka historyjka, więc nie jest to książeczka wypełniona samymi ilustracjami przedstawiającymi jakieś tam sytuacje. Tekst stanowi idealne uzupełnienie grafik i pozwala na poznanie konkretnego wydarzenia. Nie jest to nic rozbudowanego, ale w końcu nie można powiedzieć, że to pozycja długa i skupiająca się na fabule. Znacznie ważniejsze są miejsca do kolorowania i pisak, więc nie warto było doprowadzić do przepychu i nadmiaru informacji.

Książeczka ta przyniesie na pewno dużo radości dziecku, co do tego nie mam wątpliwości. W całości jest dopracowana, żaden element nie został zignorowany i to sprawiło, że do naszych rąk trafiła naprawdę pomysłowa pozycja. Z pewnością nie miałabym problemu, aby swojemu dziecku dać właśnie taką pozycję, jest to również idealna alternatywa na prezent.

,,Wodne czary-mary. Tomek i przyjaciele” to doskonała i dopracowana książeczka, którą śmiało mogę polecić, ponieważ dziecko na pewno będzie zadowolone podczas jej użytkowania. Zaletą są oczywiście znani bohaterowie, ale także samo wykonanie książki, które na pewno zapewni komfort i sprawi, że mimo wodnego pisaka, strony nie ulegną zniszczeniu. Pojawia się tam również tekst stanowiący uzupełnienie ilustracji, dzięki niemu całość opowiada również ciekawą historyjkę.


Ocena: 10/10

Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję HarperKidsPatrycja

    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz