"Time's Up! Party"


Każdy w swoim domu posiada co najmniej jedną grę planszową lub karcianą, która umila czas podczas rodzinnych spotkań lub posiadówek ze znajomymi. To doskonała rozrywka, wywołująca niepohamowane fale śmiechu. Na dodatek uściśla więzi i powoduje niezapomniane wrażenia. Warto więc zainwestować w kilka takich gier, żeby nie było zbyt monotonnie oraz żeby zapewnić sobie i bliskim więcej zabawy. Ostatnio miałam przyjemność poznać grę "Time's Up! Party" - edycję niebieską, która dostarcza mnie i znajomym wiele radości.

Naturalnie jest to gra karciana, a ich ostatnio produkuje się najwięcej. Być może głównym czynnikiem, który na to wpływa, to ekonomiczność. Karty łatwiej przechowywać — nie zajmują zbyt wiele miejsca i swobodnie można je schować do torby bądź plecaka, a następnie zabrać na imprezę. Ponadto oferują wiele rozrywki na różnym polu. Jedne są bardziej strategiczne, drugie nastawione na zespołowość, a jeszcze inne wymagają szybkiego myślenia i decyzyjności. Tak więc gdy karciane są bardzo elastyczne i ponadczasowe. Gra "Time's Up!" szybko się nikomu nie znudzi, gdyż oferuje trzy warianty grania, w dodatku o różnym stopniu trudności. Można to potraktować jako osobne rundy i zaczynając od pierwszej piąć się wyżej. Wszystko zależy od graczy, ich chęci, ambicji i kreatywności! Każdy znajdzie coś dla siebie i wybierze odpowiedni poziom. Chcecie poznać tę grę?

Najlepiej będzie grać w dużym gronie, co najmniej czteroosobowym. Wtedy doznania będą ciekawsze i będzie zabawniej. Następnie trzeba rozdzielić karty i zdecydować się na kolor, gdyż na każdej z nich znajdują się dwie odpowiedzi o różnej barwie — żółtej lub niebieskiej. To pozwoli łatwiej dokonywać wyboru. Ów odpowiedzi to najczęściej nazwiska znanych osób, charakterystyczne miejsca lub przedmioty. Gracze muszą naprowadzić przeciwników na odpowiedź widniejącą na karcie. Czas odmierzać będzie malutka klepsydra. Jeśli odgadną hasło — zdobywają punkt, a wygrywa naturalnie ta drużyna, która zdobędzie najwięcej punktów. Reguły gry są bardzo proste i to oczywiście najniższy z poziomów. Trudność wzrasta, więc następnie, żeby naprowadzić przeciwników, należy podać tylko jeden wyraz, by mogli odgadnąć hasło. Ostatni zaś poziom ogranicza się jedynie do mowy ciała. Wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa i ekstremalność! 

"Time's Up! Party" to intrygująca gra pełna śmiechu. Jest przemyślana i ciekawie skonstruowana, jednak ma również wady. Odpowiedzi na kartach stanowią jedną z nich. Zdecydowanie zostały ułożone pod młodych graczy, gdyż starszym osobom trudno będzie odgadnąć niektóre imiona i nazwiska. Myślę, że umieszczanie na kartach postaci polityków czy influencerów to drobna przesada. Istnieje wiele inspirujących ludzi na świecie, których tożsamość łatwiej odgadnąć. Silne uwspółcześnienie tej gry to kiepskie posunięcie. Poziom trudności został niepotrzebnie zawyżony.

Poza drobnym mankamentem gra jest przystępna i przyjemna. Można miło spędzić dzięki niej czas!

Ocena: 8/10

Gra pochodzi od Wydawnictwa — Rebel    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

1 komentarze:

  1. Planszówki są ekstra, można w ten sposób fajnie spędzić czas z rodziną, pobawić się i też porozwijać z dziećmi, nauczyć czegoś nowego. Nawet ze starszymi dziećmi warto spróbować pograć, choć te już mają inne gry. Ja tak kupowałam synowi fall guys taką grę na urodziny.

    OdpowiedzUsuń