"Ziemniak - znakomite i nieskomplikowane przepisy z ziemniakiem w roli głównej" - Kasia i Zosia Pilitowskie

 

Ziemniak od wieków (od XVII w.) króluje na polskich stołach i zajmuje zaszczytne  miejsce na talerzu. Można go wykorzystać na wiele przeróżnych sposobów i stworzyć niebanalny obiad. Co więcej — ziemniaki to nie tylko dopełnienie dania z kotletem u boku, mogą stanowić danie samo w sobie! Zrobisz z nich chleb, ciasto, babkę, pyzy i wiele innych pysznych potraw. Kasia i Zosia, czyli mama i córka zebrały najpopularniejsze przepisy z ziemniakami w roli głównej w jednej książce. Czy jest to przepiśnik warty uwagi?

Książka autorek to znakomite kompendium ziemniaczanych potraw. Pozycja zawiera dziewięć rozdziałów i ponad sto przepisów! Przy każdym przepisie znajduje się krótki opis z  ciekawymi historiami. Ważnym dopełnieniem są fotografie przygotowanych dań, które zachęcają do ich wykonania. Same receptury zostały w prosty i logiczny sposób napisane, dlatego też ich zrozumienie nie powinno stanowić wyzwania. Wiele przepisów z pewnością każdy zna i wyniósł z domu, lecz pamiętajmy, że nawet rosół można przygotować na tysiąc sposobów! Zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego i spróbować wzbogacić znane już potrawy. 

Ciekawy jest fakt, że choć mieszkamy w jednym kraju, to i tak każdy region posiada swoje własne, prywatne przepisy. Autorki wykonały niebagatelną pracę, wynajdując je wszystkie i opisując. Dzięki temu możemy poznać naszą kulturę jeszcze głębiej.

Przepisów jest naprawdę dużo — na ziemniaki zapiekane, smażone, gniecione, zlepiane, czy też na słodko. Nawet osoby nieprzepadające za ziemniaczanymi daniami znajdą coś dla siebie i będą mogły spróbować czegoś innego, co być może przekona ich do tego wytwornego warzywa. Sama uwielbiam ziemniaki i chętnie wykorzystuję przepisy z tej książki. Ziemniak w każdej postaci smakuje zupełnie inaczej, ale wciąż wyśmienicie!

Jak więc widać, ta książka jest dla każdego! Polecam serdecznie, z pewnością jeszcze wielu odsłon ziemniaka nie poznaliście!

Ocena: 10/10

Za egzemplarz dziękuję wydawnictwu — BUCHMANN    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz