,,Zwierzęta w podróży. Akademia mądrego dziecka” – Lisa Barlow, Damien Barlow

 

Puzzle osobiście uwielbiałam będąc dzieckiem, ale również teraz jestem ich wielką fanką. Uważam je za doskonałą rozrywkę, która jednocześni rozwija wiele zmysłów – nie tylko u najmłodszych. Sama układam je, aby trenować przede wszystkim cierpliwość oraz koncentrację. Książeczka ,,Zwierzęta w podróży” łączy kilka różnych stylów, które z pewnością w połączeniu tworzą jedną, spójną całość zwracają uwagę.

Zacznę od spraw typowo technicznych, ponieważ uważam, że samo wykonanie jest istotne ze względu na grupę docelową tej pozycji. W całości jest ona wykonana z grubego kartonu. Więc jest trwała, ale też same strony przekłada się znacznie lepiej, co na pewno jest zaletą. Elementy wyciągane oczywiście są równie sztywne i świetnie wykonane, więc raczej nie będą się niszczyć w ekspresowym czasie.

Właściwie to mnie zachwyciła bardzo przyjemna okładka – bohaterowie są uśmiechnięci, przyjaźni i wręcz zachęcają do wspólnego spędzania czasu. Jest ona dość prosta i minimalistyczna, ale małe dzieci raczej nie będą narzekać na taką formę, mogę pokusić się o stwierdzenie, że jest ona dla nich po prostu odpowiednia.

Taką najważniejszą kwestią jest sama budowa tej książeczki i jej wygląd. Na każdej stronie znajduje się duży puzzel, prawie na całą stronę. Jego można oczywiście wyciągnąć, ale muszę przyznać, że nie jest to zbyt łatwe i małe paluszki mogą sobie nie poradzić. Zdaję sobie sprawę, że forma książeczki raczej wymusza towarzystwo osoby dorosłej, ale przecież nie zawsze trzeba się z nią uczyć, samodzielna, całkiem rozrywkowa zabawa również jest jedną z opcji.

Na stronach po lewej stronie znajduje się grafika z przedstawiająca wszystkie zwierzęta, które będą podróżować w wagonie. Styl wykonania ilustracji jest oczywiście spójny z okładką, a wszyscy bohaterowie są podpisani. To doskonały moment na naukę, ale też świetną zabawę! Dobór zwierząt również jest trafny, ponieważ pojawiają się tam te proste, z którymi obcuje się codzienne, ale też te bardziej egzotyczne.

Puzzle oczywiście wyciąga się i na ich odwrocie jest ten sam wagon, ale z podpisanymi zwierzętami. Generalnie na sąsiadujących stronach nie ma szczególnej różnorodności, co trochę mnie irytowało. Ta sama ilustracja powtarzała się kilka razy, a wydaje mi się, że można było dokonać jakiś modyfikacji i wprowadzić trochę więcej wszystkiego. Nie zawsze oszczędna forma do mnie przemawia, zawsze może pójść coś nie tak, jak w przypadku tej książeczki. Oczywiście nie jest to kwestia, która przekreśliła ją w moich oczach, ponieważ całość prezentuje się doskonale, dzieci mają ubaw dzięki formie i przyjaznym bohaterom pojawiającym się na grafikach.

Wszystkie puzzle można ułożyć w jeden wagon, więc to dodatkowa funkcja tej książeczki. W pewnym sensie rekompensuje mi ona ten brak różnorodności. Ogólnie całość wypada naprawdę dobrze i jest to świetna pozycja dla najmłodszych. Polecam!


Ocena: 8/10

Za możliwość zapoznania się z książeczką dziękuję HarperKids    Blogger Komentarze
    Facebook Komentarze

0 komentarze:

Prześlij komentarz