O nasBookParadise to portal stworzony z myślą o ludziach, którzy uwielbiają literacki świat, a także ochoczo spędzają czas grając w gry lub rozkoszują się oglądając filmy. U nas znajdziecie mnóstwo recenzji, ciekawe i kreatywne konkursy, a także wiele artykułów i ciekawostek.
Portal tworzą wspaniali ludzie, którzy wkładają w swoją pracę mnóstwo pasji oraz energii.Natalia Zaczkiewicz
Administrator oraz Redaktor Naczelna

fantastyka, lit. kobiecaPrzygodę z pisaniem rozpoczęłam 29.04.2016r. Tamtego dnia powstał zakątek BookParadise. Pierwotnie portal był blogiem, a po roku czasu postanowiłam zamienić go w miejsce zrzeszające recenzentów oraz czytelników, którzy zawsze znajdą u nas coś dla siebie.
Namiętnie zaczytuję się w fantastyce oraz lit. kobiecej, ale nie uciekam od innych gatunków. Aktywnie pomagam zwierzętom, jestem wolontariuszką w Schronisku dla bezdomnych zwierząt, uwielbiam jeździć motocyklami, trenowałam jazdę konną. Od sześciu lat druhna Ochotniczej Straży Pożarnej. Była redaktorka w miesięczniku Planeta Koni.
Lubię osiągać zamierzone cele, a moim obecnym jest zadbanie o to, aby nasz skromny portal dotarł do szerokiego grona odbiorców.

Sara Chrzanowska

Redaktor portalu
Jestem zakręconą osóbką, której największą miłością są książki. W wolnej chwili nie tylko je czytam, ale także staram się tworzyć własne. Moimi ulubionymi gatunkami są szeroko pojęta fantastyka oraz thrillery. Z przyjemnością sięgam również po inne książki pod warunkiem, że nie zaliczają się do powieści historycznych lub typowych romansów. Lubię opowieści, które nie kończą się happyendem, pewnie dlatego moje ulubione pozycje to "Oskar i pani Róża" oraz "Pies, który jeździł koleją". Moim największym marzeniem jest wydanie własnej książki.

Znaleźć mnie można również na blogu Biblioteka Feniksa.

Monika Majorke
Redaktor portalu
Studentka trzeciego roku... chemii. Mimo że rodzina zawsze uparcie twierdzi, że powinnam zostać nauczycielką. Ewentualnie dziennikarką. Czytam zawsze, bo jeżeli nie wchodzą w grę lektury "dla przyjemności", to zawsze w pogotowiu pozostaje "Chemia organiczna" McMurry'ego, lecz do tego raczej wstyd się przyznawać. Raczej domatorka niż dusza towarzystwa, choć moi znajomi uparcie twierdzą inaczej. I jeżeli mnie nie widać, to z pewnością słychać. Od momentu poznania twórczości Remigiusza Mroza wprost utonęłam w powieściach prawniczych i kryminałach, choć te drugie ukochałam sobie od samego początku. Od niedawna zainteresowałam się także historią, szczególnie Anglii. Ale i nasza okazuje się prawdziwą kopalnią nie tylko interesujących wydarzeń, ale i oryginalnych i ciekawych osobowości.


Znaleźć mnie również można na blogu Sense of reading.
Mariola Mazur
Redaktor portalu
Pasję do czytania zrodziła we mnie przed laty mama. Już w szkole podstawowej raczyłam się Mastertonem czy Kingiem przez co do tej pory krwawe i intrygujące powieści są u mnie wciąż na pierwszym miejscu. Staram się jednak urozmaicać lekturę i na moich półkach można znaleźć niemal wszystkie gatunki literackie. Od kilku lat prowadzę bloga kosmetycznego, gdzie można jednak poczytać o czymś więcej niż tylko o samych kosmetykach.

Znaleźć mnie również można na blogu Praktycznie-kosmetycznie.

Anna Pawłowska
Redaktor portalu


Prawdziwy książkoholik bez szans na wyleczenie. Czytam wszędzie i zawsze, głównie kryminały, thrillery , a ostatnio powieść historyczną. Nie pogardzę jednak dobrze skomponowaną fantastyką, czy powieścią obyczajową. Jestem jedną z największych i najwierniejszych fanek twórczości królowej kryminałów – Agathy Christie i …. bajek ze Scooby Doo. Mimo 23 lat na karku, nadal uwielbiam te wścibskie dzieciaki i ich namolnego psiaka.
Jako dziecko marzyłam o pracy jako archeolog i odkryciu mitycznej Atlantydy. Przeszukiwałam wszystkie dostępne książki czy artykuły o tej tajemniczej, być może na zawsze utraconej wyspie. Chyba właśnie wtedy narodziła się moja miłość do wszelkiego rodzaju zagadek i tajemnic.
Obecnie, największym marzeniem jest posiadanie własnego rancha gdzieś na południu Stanów Zjednoczonych, przemierzenie motocyklem drogi 66 i napisanie własnej powieści.
Trzymajcie kciuki, żeby się udało!

Znajdziecie mnie również na blogu Książkoholik z powołania.

Katarzyna Matlak
Redaktor portalu
Katarzyna - zakręcona na punkcie książek 27-latka. Prywatnie wiceprezes stowarzyszenia szerzącego czytelnictwo i alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Bibliotekoznawca z wykształcenia, technik weterynarii z zamiłowania. Kocham książki, zwierzęta i swoje rodzinne góry. Uwielbiam spędzać czas na spacerach ze swoimi włochatymi 42 kilogramami miłości zwanymi Fenrisem.

Znajdziecie mnie na blogu Wilczeczytanie..
Emilia Pieńko

Redaktor portalu


Emi. Bo tak lubię siebie nazywać. Z wykształcenia i zawodu ratownik medyczny, pracuję w szpitalu,  uczę w szkole policealnej i propaguję pierwszą pomoc. W wolnym czasie (jeśli takowy istnieje) to biegam i zadaję się z biegowymi świrami, skaczę, wyżywam się na crossfitcie, niedługo startuję w biegach z przeszkodami, więc będę taplać się w błocie! Miłośniczka literatury od małego, do tego stopnia, że nadal oczekuję na swój list z Hogwartu. Uwielbiam czytać i otaczać się książkami, zawsze koło łóżka jest książka lub czasopismo.  Dawniej aktorka, dziś tylko artystka balansująca pomiędzy pracą a przyjemnościami. Kocham swoich siostrzeńców, gitarę i czekoladę. 

Patrycja Bomba
Redaktor portalu
 Uczęszczam do technikum o profilu ,,technik organizacji reklamy” i być może wiążę z tym swoją przyszłość. Poza tym interesuję się fotografią, staram się zgłębiać tajniki największych mistrzów i łamać wszystkie zasady. Staram się rozwijać swoje pasje i… czytać coraz więcej książek!


Adam Jakubowski
Redaktor portalu
Prywatnie jestem uczeniem technikum o profilu turystycznym, mam 20 lat, oprócz czytania moją pasją jest również gotowanie jak i pieczenie. Lubię też poznawać nowe miejsca na świecie oraz ich kulturę. Na koniec dodam że uwielbiam kawę.

Znajdziecie mnie na blogu Słowa między rozdziałami.


Anna Mackiewicz
Redaktor portalu
Nomadka, ciekawa świata, lubi być tam, gdzie się coś dzieje. Baczny obserwator i uważny rozmówca. Kocha książki, filmy, podróże oraz spędzać czas ze swoimi bliskimi. Zafascynowana nauką języków obcych- aktualnie poznaje język duński i norweski.


Patrycja Mocka
Redaktor portalu
Mam na imię Paulina i mam 17 lat. Jestem kinomaniakiem i książkoholikiem od najmłodszych lat. Poza moimi zwariowanymi pasjami jestem także zastępową w 13 DH "Pomyłka", redaktorem naczelnym gazetki szkolnej, a także członkiem grupy teatralnej. Jestem uczennicą liceum o profilu humanistyczno - prawnym. Jeszcze nie wiem kim chciałabym być w przyszłości i pytań na ten temat unikam. Zastanawiam się nad prawem, germanistyką lub filologią polską, a dodatkowo chciałabym skończyć filmoznawstwo. Ciężko stwierdzić od kiedy oglądanie filmów stało się moją pasją. Od kiedy tylko pamiętam oglądałam filmy wraz z tatą i myślę, że to właśnie dzięki niemu tak bardzo je polubiłam. Grunt to mieć dobrego towarzysza, który ma podobny gust! Czytam dużo książek, głównie klasyków, ale nie potrafiłabym wskazać, który gatunek lubię najbardziej 🙂 Jestem dosyć szalonym człowiekiem, mam mnóstwo pomysłów, wiele planów i celów. Chciałabym mieć więcej czasu na naukę gry na gitarze. Nie mam pomysłu na kończącą puentę, więc napiszę, że lubię układać puzzle!Adam Ochwat 
Redaktor portalu
Nerd – lat 32. Mieszka w Krakowie. Czas dzieli pomiędzy narzeczoną (redaktorkę Kasię), książki, gry i pracę. Prowadzi Stowarzyszenie promujące czytelnictwo oraz alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Kawoholik. Od nastu lat działacz fandomu fantastycznego, mistrz gry, zapalony fan Gwiezdnych Wojen.


Julia Komorska
Redaktor portalu
Jestem młodą mamą cudownej 2 i pół latki. Miłością bezgraniczną darzę też książki. Pochłaniam jedna za drugą i nigdy nie mam dość. Czytam od kiedy pamiętam, układałam dumnie kolejne powieści na moich półkach i z namaszczeniem na nie patrzę. Nie wyobrażam sobie życia bez czytania. Marzę, by kiedyś napisać własną powieść. Jestem fanką dobrej muzyki i kwiatów. Uwielbiam piec, razem z moją córcią tworzę ciasteczka, muffinki i co tylko przyjdzie mi do głowy, by wieczorem raczyć się słodkościami przy dobrej książce.

Ula Wasilewska
Redaktor portalu
Whisky. Kawa. Książka. - koniecznie w odwrotnej kolejności. Niereformowalna miłośniczka potterowskiego fandomu, w przeszłości Han Solo w obrotowym fotelu. Wielbicielka sarkazmu i posiadaczka krzywego humoru. Jako mol książkowy odżywia się głównie fantastyką, jednak w napadach niepohamowanego głodu syci się dobrą lekturą z pozostałych gatunków, jak horrory, thrillery, kryminały, powieści historyczne, bajki, nie gardzi nigdy komiksami, mangą, czy też poradnikami. Z racji bycia wybiórczą gadżeciarą, kręci ją testowanie i wypełnianie wszelkiej maści organizerów, planerów, kalendarzy, jakby dzięki temu miała zmienić świat (niekoniecznie na lepsze).
W wolnym czasie gra w gry i z racji bycia nerdem oraz posiadania równie ciekawie spaczonych przyjaciół, lubuje się w dzikich imprezach przy planszówkach, karciankach, a nawet karaoke (z tym ostatnim, to ze szkodą dla sąsiadów).
Wiedźma o złotym sercu, lubująca się w wycieczkach do lasu, zbieractwu, obozowaniu i survivalu – najchętniej z własnym Tatą. Na tapecie ma dwa marzenia-cele: napisać własną książkę i założyć rzemieślniczą działalność.

Edyta Sztylc
Redaktor portalu

Jestem zwyczajną kobietą. Mam swoje mocne i słabe strony. Wady i zalety, dni lepsze i gorsze, ale w tym wszystkim jestem szczęściarą. Mojemu życiu na co dzień towarzyszy dorastający już syn, cudowny mąż i oczywiście książka. Choć książki towarzyszyły mi przez całe życie, to od 15 lat są związane ze mną zawodowo. Jestem bibliotekarzem w całkiem sporej wsi i nie narzekam na brak zajęć, a każdą wolną chwile poświęcam głównie na czytanie. Głównie bo mam jeszcze kilka innych pasji, które dostarczają mi dobrej zabawy: to puzzle, szycie i gotowanie. Ach! Zapomniałabym o motocyklach. To sport, któremu razem z mężem oddajemy się w letnim sezonie. Nierzadko podróżom motocyklowym towarzyszą nam przyjaciele i znajomi.

Klaudia Korytkowska

Redaktor portalu
Pesymistka, oszczędna w słowach do bólu, bo jak sama uważa szkoda tracić czasu na tłumaczenie, kiedy można robić coś innego. W tym przypadku czytać. Biol-chem, który nienawidzi biologii i najlepiej spaliłby książkę od tego przedmiotu. Zakochana w Pradze, czytaniu i siatkówce, chociaż nie zawsze ma czas na rozwijanie swoich pasji i byłoby dla niej najlepiej, gdyby doba trwała sto godzin. Ale zapewne wtedy też nie umiałaby sobie poradzić z czasem, a dokładnie z jego upływem. Panicznie się boi, że jej życie będzie nijakie, a ona sama stanie się zgorzkniała. A tego by nie przeżyła, tak jak nie może przeżyć tego, że ludzie są dla siebie niemili.

Izabela Jurkiewicz
Redaktor portalu

Magister filologii polskiej, nauczyciel z powołania, korektor tekstów użytkowych z wieloletnim stażem. Prywatnie- podwójna mama, bezgranicznie zakochana w swoim babińcu, za dnia zaczytana w Kubusiu Puchatku i Misi Marysi, stały bywalec osiedlowych bibliotek. Wieczorami- wielka miłośniczka słowa pisanego i czytanego, z pasją demaskująca morderców w thrillerach, wyznawczyni zasady "Jeszcze tylko jeden rozdział". Od niedawna wielka fanka skandynawskich kryminałów, zafascynowana tamtejszą kulturą i klimatem. Poza życiem literackim- niespełniona fotografka z zakurzonym Niconem, wciąż jednak wierząca, że kiedyś nadejdzie właściwy moment na realizację marzeń.

Magdalena Szeszko - Lendzion
Redaktor portalu

Normalna babeczka, książkoholik od zawsze, uwielbiam i uwielbiać będę Agathę Christie, z jej powodu zafiksowana jestem na punkcie kryminałów; sensację, thriller tez chętnie przeczytam, a dla odmiany "obyczajówkę" tylko taką bez cukru i kolorowania rzeczywistości. Hobby ? no co ja będę ukrywać i pisać że podróże, historia, odkrywanie i uczenie się nowych rzeczy o innych cywilizacjach, kulturach, wierzeniach i kuchni, kiedy tak naprawdę to lubię sobie w spokoju książkę poczytać, po prostu :)
REDAKTORZY NA EMERYTURZE :D
Paulina Korek

Weronika Plichta


Patrycja Cecuła


12 komentarzy:

 1. Dziewczyny, zapraszam Was do udziału w LBA, szczegóły w Linku

  http://degustatorka.blogspot.com/2016/08/lba-czyli-poznajmy-sie-lepiej.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny skład 😍😍😍 Pozdrowiam i mam nadzieję, że blog nadal będzie się rozwijał 😄😄

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam nowe twarze :-) Paulina - brawo Ty!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny skład :) zapowiada się super. Czekam na Wasze recenzje!

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa inicjatywa, będę się przyglądać :)

  OdpowiedzUsuń