O nasBookParadise to portal stworzony z myślą o ludziach, którzy uwielbiają literacki świat, a także ochoczo spędzają czas grając w gry planszowe, komputerowe lub rozkoszują się oglądając filmy. U nas znajdziecie mnóstwo recenzji, ciekawe i kreatywne konkursy, a także wiele artykułów i ciekawostek.
Portal tworzą wspaniali ludzie, którzy wkładają w swoją pracę mnóstwo pasji oraz energii.Natalia Zaczkiewicz
Administrator oraz Redaktor Naczelna

fantastyka, lit. kobieca
Przygodę z pisaniem rozpoczęłam ponad rok temu, bo dokładnie 29.04.2016r. Tamtego dnia powstał zakątek BookParadise. Pierwotnie portal był blogiem, a po roku czasu postanowiłam zamienić go w miejsce zrzeszające recenzentów oraz czytelników, którzy zawsze znajdą u nas coś dla siebie.
Namiętnie zaczytuję się w fantastyce oraz lit. kobiecej, ale nie uciekam od innych gatunków. Moim powołaniem jest niesienie pomocy zwierzętom. W wolnych chwilach rozkoszuję się smaganiem wiatru podczas jazdy na motocyklu. Trenuję również jazdę konną. Od sześciu lat druhna Ochotniczej Straży Pożarnej. Była redaktorka w miesięczniku Planeta Koni.
Lubię osiągać zamierzone cele, a moim obecnym jest zadbanie o to, aby nasz skromny portal dotarł do szerokiego grona odbiorców.

Sara Chrzanowska
Redaktor portalu i strony Facebookowej
thriller, horror, science-fiction, kryminał
Jestem zakręconą osóbką, której największą miłością są książki. W wolnej chwili nie tylko je czytam, ale także staram się tworzyć własne. Moimi ulubionymi gatunkami są szeroko pojęta fantastyka oraz thrillery. Z przyjemnością sięgam również po inne książki pod warunkiem, że nie zaliczają się do powieści historycznych lub typowych romansów. Lubię opowieści, które nie kończą się happyendem, pewnie dlatego moje ulubione pozycje to "Oskar i pani Róża" oraz "Pies, który jeździł koleją". Moim największym marzeniem jest wydanie własnej książki.

Znaleźć mnie można również na blogu Biblioteka Feniksa.

Monika Majorke
Redaktor portalu i strony Facebookowej

horrory, kryminał, thriller, lit. historyczna
Studentka trzeciego roku... chemii. Mimo że rodzina zawsze uparcie twierdzi, że powinnam zostać nauczycielką. Ewentualnie dziennikarką. Czytam zawsze, bo jeżeli nie wchodzą w grę lektury "dla przyjemności", to zawsze w pogotowiu pozostaje "Chemia organiczna" McMurry'ego, lecz do tego raczej wstyd się przyznawać. Raczej domatorka niż dusza towarzystwa, choć moi znajomi uparcie twierdzą inaczej. I jeżeli mnie nie widać, to z pewnością słychać. Od momentu poznania twórczości Remigiusza Mroza wprost utonęłam w powieściach prawniczych i kryminałach, choć te drugie ukochałam sobie od samego początku. Od niedawna zainteresowałam się także historią, szczególnie Anglii. Ale i nasza okazuje się prawdziwą kopalnią nie tylko interesujących wydarzeń, ale i oryginalnych i ciekawych osobowości.


Znaleźć mnie również można na blogu Sense of reading.Paulina Korek
Redaktor portalu i strony Facebookowej, kontakt w sprawie filmów

romans, kryminał, thriller, erotyk, horror, fantasy
Paulina - 26-letnia marzycielka i książkoholiczka. Najbardziej lubi czytać romanse, kryminały, thrillery, erotyki, horrory i fantasy, ale jak sama mówi o osobie: "przeczytam wszystko co mi się nawinie pod rękę, ważne, by akcja mnie wciągnęła maksymalnie!". Poza książkami uwielbia zwierzęta wszelkiej maści, oglądać filmy i seriale oraz jeździć na rowerze.

Znajdziecie mnie również na Zaczytana Panna.

Mariola Mazur
Redaktor portalu i Instagrama, kontakt w sprawie gier
kryminał, lit. faktu, lit. polska obyczajowa
Pasję do czytania zrodziła we mnie przed laty mama. Już w szkole podstawowej raczyłam się Mastertonem czy Kingiem przez co do tej pory krwawe i intrygujące powieści są u mnie wciąż na pierwszym miejscu. Staram się jednak urozmaicać lekturę i na moich półkach można znaleźć niemal wszystkie gatunki literackie. Od kilku lat prowadzę bloga kosmetycznego, gdzie można jednak poczytać o czymś więcej niż tylko o samych kosmetykach.

Znaleźć mnie również można na blogu Praktycznie-kosmetycznie.Weronika Plichta
Redaktor portalu i Instagrama/Organizator konkursów na Instagramie
fantastyka, lit. młodzieżowa, kryminał, lit. klasyczna, biografie, lit. historyczna
Siedemnastoletnia uczennica, uzależniona od książek, kawy i muzyki filmowej. Typowy mat - fiz z zamiłowaniem do literatury i lekkim fiołem na punkcie rocka z lat 80. Uwielbiam czytać książki, a także tworzyć własne historie, choć nie zawsze przelewam je na papier. Najchętniej sięgam po fantastykę, młodzieżówki, kryminały oraz klasykę, a ostatnimi czasy skłaniam się również ku biografiom i książkom historycznym. Czas wolny chętnie spędzam również oglądając seriale i spotykając się ze znajomymi. Jestem całkowicie zakochana w polskich Tatrach, mogłabym całe życie chodzić po górach.


Anna Pawłowska
Redaktor portalu, kontakt z autorami

kryminał, thriller, lit. historyczna, fantasy, lit. obyczajowa

Prawdziwy książkoholik bez szans na wyleczenie. Czytam wszędzie i zawsze, głównie kryminały, thrillery , a ostatnio powieść historyczną. Nie pogardzę jednak dobrze skomponowaną fantastyką, czy powieścią obyczajową. Jestem jedną z największych i najwierniejszych fanek twórczości królowej kryminałów – Agathy Christie i …. bajek ze Scooby Doo. Mimo 23 lat na karku, nadal uwielbiam te wścibskie dzieciaki i ich namolnego psiaka.
Jako dziecko marzyłam o pracy jako archeolog i odkryciu mitycznej Atlantydy. Przeszukiwałam wszystkie dostępne książki czy artykuły o tej tajemniczej, być może na zawsze utraconej wyspie. Chyba właśnie wtedy narodziła się moja miłość do wszelkiego rodzaju zagadek i tajemnic.
Obecnie, największym marzeniem jest posiadanie własnego rancha gdzieś na południu Stanów Zjednoczonych, przemierzenie motocyklem drogi 66 i napisanie własnej powieści.
Trzymajcie kciuki, żeby się udało!

Znajdziecie mnie również na blogu Książkoholik z powołania.

Katarzyna Matlak
Redaktor portalu
Fantastyka, romans, s-f, literatura młodzieżowa, literatura obyczajowa, erotyki
Katarzyna - zakręcona na punkcie książek 27-latka. Prywatnie wiceprezes stowarzyszenia szerzącego czytelnictwo i alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Bibliotekoznawca z wykształcenia, technik weterynarii z zamiłowania. Kocham książki, zwierzęta i swoje rodzinne góry. Uwielbiam spędzać czas na spacerach ze swoimi włochatymi 42 kilogramami miłości zwanymi Fenrisem.

Znajdziecie mnie na blogu Wilczeczytanie..
Emilia Pieńko

Redaktor portalu

lit. historyczna, biografie historyczne,  fantasy, poradniki


Emi. Bo tak lubię siebie nazywać. Z wykształcenia i zawodu ratownik medyczny, pracuję w szpitalu,  uczę w szkole policealnej i propaguję pierwszą pomoc. W wolnym czasie (jeśli takowy istnieje) to biegam i zadaję się z biegowymi świrami, skaczę, wyżywam się na crossfitcie, niedługo startuję w biegach z przeszkodami, więc będę taplać się w błocie! Miłośniczka literatury od małego, do tego stopnia, że nadal oczekuję na swój list z Hogwartu. Uwielbiam czytać i otaczać się książkami, zawsze koło łóżka jest książka lub czasopismo.  Dawniej aktorka, dziś tylko artystka balansująca pomiędzy pracą a przyjemnościami. Kocham swoich siostrzeńców, gitarę i czekoladę. 

Patrycja Bomba
Redaktor portalu
horror, kryminał, fantastyka, lit. polska
 Uczęszczam do technikum o profilu ,,technik organizacji reklamy” i być może wiążę z tym swoją przyszłość. Poza tym interesuję się fotografią, staram się zgłębiać tajniki największych mistrzów i łamać wszystkie zasady. Staram się rozwijać swoje pasje i… czytać coraz więcej książek!


Adam Jakubowski
Redaktor portalu
fantastyka, kryminał, thriller, horror, lit. faktu
Prywatnie jestem uczeniem technikum o profilu turystycznym, mam 20 lat, oprócz czytania moją pasją jest również gotowanie jak i pieczenie. Lubię też poznawać nowe miejsca na świecie oraz ich kulturę. Na koniec dodam że uwielbiam kawę.

Znajdziecie mnie na blogu Słowa między rozdziałami.


Anna Mackiewicz
Redaktor portalu
kryminał, thriller, horror, science-fiction, fantastyka i literatura dziecięca
Nomadka, ciekawa świata, lubi być tam, gdzie się coś dzieje. Baczny obserwator i uważny rozmówca. Kocha książki, filmy, podróże oraz spędzać czas ze swoimi bliskimi. Zafascynowana nauką języków obcych- aktualnie poznaje język duński i norweski.


Patrycja Mocka

Redaktor portalu
filmy, lit. klasyczna
Mam na imię Paulina i mam 17 lat. Jestem kinomaniakiem i książkoholikiem od najmłodszych lat. Poza moimi zwariowanymi pasjami jestem także zastępową w 13 DH "Pomyłka", redaktorem naczelnym gazetki szkolnej, a także członkiem grupy teatralnej. Jestem uczennicą liceum o profilu humanistyczno - prawnym. Jeszcze nie wiem kim chciałabym być w przyszłości i pytań na ten temat unikam. Zastanawiam się nad prawem, germanistyką lub filologią polską, a dodatkowo chciałabym skończyć filmoznawstwo. Ciężko stwierdzić od kiedy oglądanie filmów stało się moją pasją. Od kiedy tylko pamiętam oglądałam filmy wraz z tatą i myślę, że to właśnie dzięki niemu tak bardzo je polubiłam. Grunt to mieć dobrego towarzysza, który ma podobny gust! Czytam dużo książek, głównie klasyków, ale nie potrafiłabym wskazać, który gatunek lubię najbardziej 🙂 Jestem dosyć szalonym człowiekiem, mam mnóstwo pomysłów, wiele planów i celów. Chciałabym mieć więcej czasu na naukę gry na gitarze. Nie mam pomysłu na kończącą puentę, więc napiszę, że lubię układać puzzle!

Karolina Cieślińska
Redaktor portalu
filmy, gry, kryminał, horror, lit. przygodowa, dziecięca, obyczajowa
Mam 29 lat, męża, dziecko, interesuję się wieloma rzeczami i zawsze staram się jak najwięcej pogrzebać w danych tematach, aby wiedzieć o nich jak najwięcej. Gram w wiele tytułów, głównie na PlayStation 3 i 4, ale na moim komputerze spokojnie mogę też odpalić najnowsze tytuły. Ponadto interesują mnie książki, kinematografia, historia, zwierzęta, fotografia, formuła 1, różne ciekawostki dotyczące świata i wiele innych. Jestem administratorem na dużej, polskiej stronie.


Patrycja Cecuła

Redaktor portalu
kryminał, thriller, poradniki, new adult, lit. historyczna
Mam na imię Patrycja. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku praca socjalna. Książki od zawsze były moją pasją i to właśnie skłoniło mnie do rozpoczęcia prowadzenia własnego bloga oraz dołączenia do grona Book Paradise. Uwielbiam czytać kryminały, thrillery, opowieści historyczne oraz poradniki. W wolnym czasie lubię również sięgnąć po ciekawą obyczajówkę.

Znajdziecie mnie na Book and lifestye.

Dominika Burnagiel
Redaktor portalu

kryminały, poezja
Cześć, mam na imię Dominika i lubię skrobać w zeszycie najróżniejsze rzeczy.
Trochę zajmuje się filmami, a trochę bardziej teatrem. Głównie zajmuje się teatrem. Poza tym robię bardzo dużo rzeczy, a jak byłam mała chciałam być żonglerem.
Nie żonglerką, a żonglerem rodzaj męski to bardzo ważna część tego marzenia. Dużo jeżdżę po świecie i znam większość polskich miast na pamięć. Mam słabość do rosyjskiej literatury z Tołstojem na czele. Przeczytałam "Anne Karenine"w wieku jedenastu lat, a późniejszych razów nie liczę. Uwielbiam Grahama Mastertona i łykam jego książki w całości. Będę dla was pisać dużo rzeczy, czasem smutnych częściej wesołych, jak Magdalena Samozwaniec w swoich satyrach. Teraz recenzuje książki i filmy, a później ktoś będzie pisał o moich wypocinach (oby!).
A poza tym to podobno jestem zabawna i czasem mówię do ludzi wierszem. 

12 komentarzy:

 1. Dziewczyny, zapraszam Was do udziału w LBA, szczegóły w Linku

  http://degustatorka.blogspot.com/2016/08/lba-czyli-poznajmy-sie-lepiej.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny skład 😍😍😍 Pozdrowiam i mam nadzieję, że blog nadal będzie się rozwijał 😄😄

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam nowe twarze :-) Paulina - brawo Ty!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny skład :) zapowiada się super. Czekam na Wasze recenzje!

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa inicjatywa, będę się przyglądać :)

  OdpowiedzUsuń